• <
mewo_2022

Vattenfall uzyskał pozwolenie na budowę MFW na południu Morza Bałtyckiego

21.05.2022 18:14
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Vattenfall uzyskał pozwolenie na budowę MFW na południu Morza Bałtyckiego

Partnerzy portalu

Vattenfall uzyskał pozwolenie na budowę MFW na południu Morza Bałtyckiego   - GospodarkaMorska.pl
Fot. vattenfall.com

Vattenfall z zadowoleniem przyjmuje decyzję rządu szwedzkiego o wydaniu pozwolenia na budowę morskiej farmy wiatrowej w szwedzkim Kriegers Flak.

Vattenfall złożył wniosek o budowę morskiej farmy wiatrowej Kriegers Flak  (40-50 turbin wiatrowych o maksymalnej wysokości 280 metrów) o łącznej mocy około 640 MW, która ma być zlokalizowana 30 km na południe od Trelleborga na południowym Bałtyku.

Według firmy ilość wyprodukowanej energii wystarczyłaby do naładowania miliona samochodów elektrycznych rocznie lub zaspokojenia rocznego zapotrzebowania nieco ponad pół miliona gospodarstw domowych.

Vattenfall planuje podjęcie ewentualnej decyzji inwestycyjnej w 2025 roku, jednak warunkiem ukończenia farmy wiatrowej jest uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz przyłączenie do sieci elektroenergetycznej na lądzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, farma wiatrowa mogłaby zostać oddana do użytku około 2028 roku.

W ubiegłym roku Vattenfall oddał do użytku duński projekt Kriegers Flak o mocy 605 MW.

- Jeśli Szwecja ma być w stanie zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie klientów na energię elektryczną, absolutnie konieczny jest rozwój produkcji energii elektrycznej z paliw kopalnych. Kriegers Flak byłby bardzo cennym uzupełnieniem produkcji energii elektrycznej w południowej Szwecji - zapewnia Anna Borg, prezes i dyrektor generalny Vattenfall.Źródło: vattenfall.com

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.