• <

Ukraina uderzyła w dwa okręty desantowe w pobliżu Krymu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ukraina uderzyła w dwa okręty desantowe w pobliżu Krymu

Partnerzy portalu

Fot. Militarnyi

Podczas ataku w pobliżu okupowanego Krymu, przeprowadzonego w piątek nad ranem, uderzyliśmy w dwa szybkie okręty desantowe Rosji - potwierdził w rozmowie z portalem Kyiv Independent przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR).

HUR opublikował nagranie z ataku, pokazując materiał z kamery przedstawiający operację, która wygląda na uderzenie morskiego drona kamikadze w rosyjski okręt (https://t.me/DIUkraine/3057).

Okręty przewoziły załogę i pojazdy opancerzone - wyjaśniono. Uszkodzonymi jednostkami były okręty typu Serna. Jednostki tego modelu wykorzystywano wcześniej m.in. do transportu sprzętu i żołnierzy na okupowaną Wyspę Węży.

"Mały okręt desantowy typu Serna charakteryzuje się dużą prędkością, może pomieścić do 45 ton ładunku i 92 uzbrojonych żołnierzy" - napisano na profilu HUR na Telegramie.

W środę sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeksij Daniłow przyznał, że Ukraina "osiągnęła ogromne postępy w niszczeniu rosyjskich zasobów na okupowanym Krymie".

jbw/ szm/

Dziękujemy za wysłane grafiki.