• <
mewo_2022

UE zwiększa cele klimatyczne

zk

30.05.2021 12:25 Źródło: własne

Partnerzy portalu

UE zwiększa cele klimatyczne - GospodarkaMorska.pl
Fot. europa.eu

Komisarz UE ds. Energii Kadri Simson oświadczyła, że cele dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii zostaną zwiększone w ramach pakietu Fit for 55, który zostanie przedstawiony Komisji już w lipcu.

W przemówieniu w Parlamencie Europejskim Simson ogłosiła, że Fit for 55 zmieni dyrektywę w sprawie odnawialnych źródeł energii. Określała ona do te pory cele dotyczące ilości energii w Europie pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

– W obecnej formie RED II wyznacza wiążący cel na 2030 roku, na poziomie co najmniej 32 proc. – powiedziała Kadri Simson.

– Ale nasze ambicje się zmieniły. Plan celów klimatycznych wyznacza wyższy cel w przedziale od 38 do 40 proc. ¬To jest osiągalne. Mamy wolę polityczną, wiedzę techniczną i fundusze UE, aby to osiągnąć ¬ –  dodała.

–  Rewizja nie zmieni całkowicie ram prawnych dla odnawialnych źródeł energii w UE. W 2018 roku przeszliśmy gruntowny przegląd dyrektywy –  komentuje.

–  Ma to jednak na celu umożliwienie większej integracji systemu energetycznego i pobudzenie rozwoju odnawialnych źródeł energii w tych sektorach, w których potrzebujemy szybszych zmian –  skwitowało.

Pakiet Fit for 55 pokaże, w jaki sposób UE osiągnie cel zwiększonej redukcji emisji dwutlenku węgla aż o 55 proc., który określiła w Europejskim Zielonym Ładzie w zeszłym roku.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.