• <
CTM_980X120_gif_2020

Twoja własna ognioodporna łódź ratunkowa? Wkrótce wojskowy przetarg

Strona główna MW, służby morskie Twoja własna ognioodporna łódź ratunkowa? Wkrótce wojskowy przetarg
Twoja własna ognioodporna łódź ratunkowa? Wkrótce wojskowy przetarg  - GospodarkaMorska.pl
fot. www.amw.com.pl

ew

17.11.2020 Źródło: gdynia.pl

Pasjonujesz się militariami i regularnie powiększasz kolekcję o wszystko, co związane z polską armią? A może twoje hobby to motoryzacja i marzy ci się odrestaurowanie wojskowego Honkera? Już za kilka dni spora „wyprzedaż” gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. Czeka ponad 90 ofert, a wśród nich sprzęt, łódź ratunkowa z silnikiem, pojazdy, a nawet… drewno na opał.

To raj dla każdego pasjonata wojskowych klimatów. Już wkrótce, bo w piątek, 20 listopada okazja na nabycie jednej z dziesiątek propozycji, które regionalny oddział Agencji Mienia Wojskowego z Gdyni będzie sprzedawać w drodze przetargu. Do tego czasu można składać oferty na zakup pojazdów, sprzętu i wyposażenia, które swoją służbę dla polskiej armii mają już za sobą.

Pod przysłowiowy młotek trafiło tym razem aż 91 propozycji. Przedział jest bardzo szeroki – od wyposażenia specjalistów służących w polskiej armii, przez niemal kultowe pojazdy, aż po kuchnie polowe i… drewno na opał. Do wyboru, do koloru. Każdy z przedmiotów przeznaczonych na sprzedaż ma swoją z góry określoną cenę, a jeżeli zainteresowanie okaże się większe, zostanie zorganizowana licytacja. Wówczas szczęśliwym nabywcą zostanie ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę.

Własny Honker albo mobilna pralnia

Szczególnie będą mieli w czym wybierać fani wojskowej motoryzacji. W przetargu znalazło się kilka klasyków, które – nie patrząc na ich stan techniczny – mogą z pewnością mieć sporą wartość sentymentalną. Na nowych właścicieli czeka kilka słynnych Honkerów 2324, czyli samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności, które można nabyć już od 6 tysięcy złotych. Czeka też niemal bliźniaczy Tarpan 4012 Honker i jeden Honker 2000. Jeżeli to za mało, można też pokusić się o złożenie oferty na… autokar. Konkretnie autobus pasażerski Autosan H-10-10 rodem z polskiego Sanoka, który wyceniono dokładnie na 11 tysięcy złotych.

Pasjonaci niestandardowych pojazdów mogą wybrać jeden ze specjalistycznych, przebudowanych na potrzeby wojska Starów – od własnych upodobań zależy, czy będzie to mobilna sala przeoperacyjna, polowa stacja zasilania, warsztat na czterech kołach, chłodnia, pralnia wodna czy może auto do przewozu pieczywa, które można kreatywnie wykorzystać także w cywilu. Bardzo praktyczne mogą na pewno okazać się przyczepy transportowe, podnośniki widłowe, tokarka, wiertarka, zbiorniki z tworzywa, części do aut typu Żuk, Polonez i Nysa czy… drewno pochodzące z wycinki, praktycznie gotowe na opał.

Łódź, silniki i pługi

Co jeszcze można znaleźć na przetargowej liście? Jedną z najciekawszych propozycji jest ognioodporna łódź ratunkowa z silnikiem, która może pomieścić nawet 35 osób, a wyceniono ją na 15 tysięcy złotych. Najwyżej wyceniane – na 30 tysięcy złotych – są dwa silniki spalinowe. Co ciekawe, nowego właściciela szuka też… niesprawny aparat RTG z wyposażeniem. Mając na względzie nadchodzącą zimę, warto też zastanowić się nad pługami odśnieżnymi do samochodu, które w ilości 4 sztuk także trafiły na listę. Fani gastronomii mogą też wziąć pod uwagę absolutny klasyk, jakim jest kuchnia polowa KP-340 z 1979 roku.

Z pełną listą przedmiotów i pojazdów wystawionych w ramach tzw. przetargu na mienie niekoncesjonowane można zapoznać się na stronie Agencji Mienia Wojskowego.

Niektóre z pozycji wystawionych w przetargu można obejrzeć osobiście, po uzgodnieniu telefonicznym. Oferty można składać w kancelarii Oddziału AMW w Gdyni, ul. M. Curie-Skłodowskiej 19, pok. nr 20 do 20 listopada, do godziny 11:30. Należy wykorzystać dostępny formularz ofertowy. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest też wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe. Otwarcie ofert nastąpi w piątek, 20 listopada o godz. 12:30 w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni.

Źródło:
gdynia.pl

Surowce

 Ropa brent 47,09 $ baryłka  -0,34% 06:55
 Cyna 19120,00 $ tona 1,57% 27 lis
 Cynk 2760,00 $ tona 0,22% 27 lis
 Aluminium 1975,00 $ tona 0,71% 27 lis
 Pallad 2402,95 $ uncja  -0,46% 06:51
 Platyna 990,10 $ uncja  -1,58% 06:54
 Srebro 23,80 $ uncja  -1,41% 06:55
 Złoto 1813,45 $ uncja  -0,32% 06:55

Dziękujemy za wysłane grafiki.