• <
BOTA_2023

Tajwan kończy instalację morskiej farmy wiatrowej Formosa 2

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Tajwan kończy instalację morskiej farmy wiatrowej Formosa 2

Partnerzy portalu

Formosa 2

Spółka projektowa Formosa 2 poinformowała, że kończy instalację turbin na terenie morskiej farmy wiatrowej na Tajwanie. 80%. z nich przesyła już energię do sieci. 

Instalacja wszystkich farm na wysokości hrabstwa Miaoli ukończono 31 stycznia. Instalacja była szczególnym wyzwaniem, gdyż była realizowana w okresie zimy w trudnych warunkach pogodowych. 

Morska farma wiatrowa Formosa 2 wykorzystuje turbiny wiatrowe o mocy jednostkowej 8MW, wyprodukowane przez Siemens Gamesa. Średnica wirnika sięga 167 metrów, wysokość piasty 116,4 metrów, z kolei łopaty są długie na 81 metrów. Ich łączna moc wynosi 376 MW, co oznacza, że będą generować wystarczający wolumen bezemisyjnej energii dla około 380 tys. gospodarstw domowych rocznie.


Formosa 2 jest współtworzona przez spółki JERA, Green Investment Group oraz Synera Renewable Energy. Inwestorzy postawili przede wszystkim na współpracę z lokalnymi firmami, wśród których są podmioty takie jak Unitech, CECI oraz Sinotech. Prowadzona jest także od 2018 r. współpraca z naukowcami z National United University (NUU) w zakresie opracowywania ekspertyz na rzecz rozwoju farmy wiatrowej. Inwestor uruchomił też programy szkoleniowe dla lokalnych rybaków w zakresie obserwacji ssaków morskich. 

Historycznie rzecz biorąc, tajwański miks energetyczny był silnie zdominowany przez energię węglową i gazową. Celem rządu jest osiągnięcie 20 proc. energii z OZE do 2025 r. Zgodnie z planami powstaną wiatraki o mocy 5,7 GW do 2025 roku oraz dodatkowo 10 GW do 2035 roku Projekty morskich farm Formosa 1, Formosa 2 i Formosa 3 mają zapewnić łącznie 2,5 GW mocy. Tajwan jest obecnie jednym z czołowych rynków azjatyckich w zakresie rozwoju energetyki wiatrowej. 

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.