• <
mewo_2022

Siemens po raz pierwszy dostarczy morskie turbiny wiatrowe do Japonii

05.08.2022 14:06
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Siemens po raz pierwszy dostarczy morskie turbiny wiatrowe do Japonii

Partnerzy portalu

Siemens po raz pierwszy dostarczy morskie turbiny wiatrowe do Japonii  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Siemens Gamesa

Globalny lider Siemens Gamesa Renewable Energy dostarczy turbiny dla morskiej farmy wiatrowej Ishikari o mocy 112 MW. To pierwsze zamówienie realizowane przez spółkę w Japonii.

Jak poinformowała spółka, dostarczy 14 turbin SG 8.0-167 DD, mocy 8 MW każda, na zamówienie Green Power Investment. Ponadto, zamówienie obejmuje 15-letnią umowę serwisową w pełnym zakresie. Rozpoczęcie instalacji turbin zaplanowano na lipiec 2023 roku.

Turbiny, które dostarczy Siemens są dostosowane do lokalnych wymogów bezpieczeństwa związanych z tajfunami i aktywnością sejsmiczną. Generatory są w stanie pracować zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach otoczenia. Wirnik turbiny ma średnicę 167 metrów oraz jest wyposażony w łopaty B81 o długości 81,4 metrów.

Ponadto, jak zauważa Siemens Gamesa, turbina SG 8.0-167 DD otrzymała certyfikat ClassNK, który potwierdza, że spełnia rygorystyczne normy techniczne wymaganych dla projektu Ishikari. Co więcej, sam Ishikari jest drugim projektem morskiej farmy wiatrowej, który otrzymał certyfikat ClassNK. Certyfikat jest niezbędny do uzyskania zgody na budowę od rządu japońskiego. Farma będzie zlokalizowana około pięciu kilometrów od brzegu zatoki Ishikari w Hokkaido w Japonii.  

- Zaufanie Green Power Investment do Siemens Gamesa jest budujące, dlatego z niecierpliwością czekamy na realizację projektu Ishikari. Będziemy bazować na naszej ugruntowanej działalności na lądzie w Japonii, obejmującej projekty o łącznej mocy 1 GW. Te morskie turbiny wiatrowe i umowa serwisowa są doskonałą okazją do wprowadzenia większej ilości czystej, odnawialnej energii do krajowego miksu energetycznego - mówi Marc Becker, dyrektor generalny Siemens Gamesa Offshore Business Unit.  

Siemens Gamesa działa w Japonii od 1999 roku. Doświadczenie firmy w zakresie lądowej energetyki wiatrowej obejmuje blisko 600 MW mocy zainstalowanej w wiatrakach oraz 340 MW w trakcie serwisowania i eksploatacji. Japonia jest obecnie drugim krajem, w którym Siemens Gamesa, otrzymał zamówienia na dostawę turbin dla morskich farm wiatrowych, w regionie Azji i Pacyfiku. Spółka otrzymała zamówienie od Tajwanu na dostawę turbin o łącznej mocy ponad 3 GW.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.