• <
escort_980x120_gif_2020

Rozbudowa przystani żeglarskiej w Błotniku. Unia dołoży 590 tys. zł

AK

01.02.2022 21:48
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rozbudowa przystani żeglarskiej w Błotniku. Unia dołoży 590 tys. zł

Partnerzy portalu

Rozbudowa przystani żeglarskiej w Błotniku. Unia dołoży 590 tys. zł - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pętla Żuławska - Pływaj Zwiedzaj Odpoczywaj/FB

W środę (2 lutego) marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński podpiszą aneks zwiększający wysokość unijnego dofinansowania dla projektu rozbudowy przystani żeglarskiej w Błotniku na terenie gminy Cedry Wielkie. Mowa o prawie 590 tys. zł, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jak poinformował Michał Piotrowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego, Zarząd Województwa Pomorskiego wsparł realizację projektu dodatkowymi pieniędzmi w odpowiedzi na prośbę gminy Cedry Wielkie. Beneficjent realizuje dwa zadania w ramach projektu.

 – Jedno z zadań dotyczyło utwardzenia placu do zimowania jachtów wraz z zagospodarowaniem terenu, które ukończono w 2020 roku – podaje Michał Piotrowski. 

 Obecnie gmina jest w takcie realizacji kolejnego zadania tj. rozbudowy pomostów pływających oraz rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku bosmanatu.

– W związku ze wzrostem kosztów robót budowlanych spadł poziom dofinansowania projektu z 85,00% do 60,19%. Dlatego Gmina Cedry Wielkie zwróciła się z prośbą do Zarządu Województwa Pomorskiego o przyznanie dodatkowych środków na pokrycie kosztów inwestycji – informuje rzecznik.  

Podczas środowego wydarzenia marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wręczy wójtowi Gminy Cedry Wielkie symboliczny czek z informacją o zwiększeniu unijnego dofinansowania.

Dodatkowe środki na realizację projektu „Pętla Żuławska – rozbudowa przystani żeglarskiej w Błotniku” to prawie 590 tys. zł. Ostatecznie całkowita wartość projektu wynosi 5,1 mln zł, a dofinansowaniu unijne – 3,1 mln zł.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 31 maja 2023 roku.

Przystań żeglarska znajduje się w pobliżu wsi Błotnik, na terenie gminy Cedry Wielkie. Dostępne są tu miejsca postojowe dla ok. 80 jednostek o zanurzeniu do 2,5m. 

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.