• <
escort_980x120_gif_2020

Powstający w Goleniowie Hanse 460 "Europejskim Jachtem Roku 2022"

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Powstający w Goleniowie Hanse 460 "Europejskim Jachtem Roku 2022"

Partnerzy portalu

Powstający w Goleniowie Hanse 460 "Europejskim Jachtem Roku 2022" - GospodarkaMorska.pl
Fot. TTS

Jacht Hanse 460, który w dużej mierze budowany jest w fabryce Technologie Tworzyw Sztucznych w Goleniowskim Parku Przemysłowym, został uznany przez międzynarodowe jury „Europejskim Jachtem Roku 2022” w kategorii Family Cruiser. Hanse 460 pokonał renomowanych konkurentów, takich jak Dufour 470 czy Oceanis 34 i tym samym zdobył najważniejszą na świecie nagrodę w branży żaglowej.

O wygranej decydowały głosy dwunastoosobowego jury, składającego się z redaktorów najważniejszych europejskich magazynów żeglarskich. 

– Hanse 460 przekonuje atrakcyjną estetyką, oferuje przyjemne żeglowanie - uzasadnia wybór jeden z jurorów, Toby Hodges z Yachting World (Wielka Brytania).

Na dużą uwagę zasługuje stosunek wysokiej jakości do atrakcyjnej ceny. To sprawia, że świat zachwyca się jednostką, która doskonale nadaje się do wspólnych, rodzinnych wypraw żeglarskich.

Jak komentuje Andreas Unger, Product Manager Hanse: - Jesteśmy niezwykle dumni, że otrzymaliśmy Oscara branży żeglarskiej. Cały zespół z pasją pracował przy tej łodzi i walczył o sukces. Nasza decyzja o współpracy z projektantami z Berret-Racoupeau okazała się słuszna.

 Zadowolenia z wyróżnienia nie kryje Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający  w spółce Technologie Tworzyw Sztucznych, to tu powstaje wiele elementów zwycięskiej jednostki. 

– To nie jest pierwsza nagroda, jaką otrzymał jacht budowany w naszym goleniowskim zakładzie – mówi Maciej Twardowski. – Te nagrody nas cieszą, ponieważ są dowodem, że potrafimy tworzyć wspaniałe jednostki, a jakość produktów opuszczających nasz zakład jest najwyższa z możliwych. Ta nagroda nas motywuje i bez wątpienia będziemy nadal dążyć do doskonałości, by zaskakiwać żeglarzy nowymi rozwiązaniami, które sprawią, że pływanie po morzach na całym świecie będzie dawało jeszcze więcej radości – dodaje.

Hanse 460 łączy innowacyjne wzornictwo z tradycyjnymi wartościami Hanse, takimi jak szybki rejs i łatwe żeglowanie. Nowo opracowany, hydrodynamiczny kadłub zapewnia równowagę między wąską linią wodną ​​dla lepszej prędkości kadłuba, a szerokim kadłubem powyżej linii wodnej, co zapewnia największą możliwą przestrzeń wewnątrz jachtu. Nowy projekt pokładu ma 14 otwieranych włazów i osiem otwieranych okien, aby zapewnić maksymalne oświetlenie i wentylację pod pokładem.

Duża powierzchnia żagla (114 m2 na wiart i 234 m2 z wiatrem) świadczą o ogromnym potencjale Hanse 460. Standardowy bukszpryt ze zintegrowanym ramieniem kotwicznym służy jako przedni punkt halsowy dla żagli przednich i genakera oraz może być punktem mocowania dla drugiego sztagu genui lub reachera. 

Hanse 460 to kolejny z modeli oferowanych przez Hanse Yachts, który będzie spełniał marzenia klientów i umożliwiał  cieszenie się wolnością oraz bezkresem wody.

Tegoroczny „Oscar żeglarski” nie jest pierwszą nagrodą dla jednostki produkowanej w Goleniowie. Jachty powstające w TTS praktycznie każdego roku zdobywają najbardziej prestiżowe nagrody żeglarskiego świata. W ubiegłym roku Dehler 30 One Design został uznany za najlepszą jednostkę w konkursie Sail Best Boat w USA w kategorii łodzi do 30 stóp długości. Żeglarze i jurorzy uznali, że produkowany pod Szczecinem jacht to ideał dla żeglarstwa sportowego! Nagradzanymi jachtami w ostatnich latach były również Moody DS 41, Hanse 315, Hanse 348, czy też Dehler 34.

TTS w swoim zakładzie zatrudnia blisko 800 osób, roczne produkuje ponad 600 jachtów i łodzi motorowych. W ubiegłym roku został laureatem nagrody „Zrobione w Szczecinie”, zdobył także tytuł Przedsiębiorstwa Roku 2021 w konkursie Północnej Izby Gospodarczej.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.