• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Rosyjski okręt zderzył się z kontenerowcem na duńskich wodach

PMK

24.09.2020 06:25
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosyjski okręt zderzył się z kontenerowcem na duńskich wodach

Partnerzy portalu

Rosyjski okręt zderzył się z kontenerowcem na duńskich wodach - GospodarkaMorska.pl
Maestro Shipmanagement

Okręt rosyjskiej marynarki wojennej zderzył się ze szwajcarskim kontenerowcem na wodach duńskich w środę w pobliżu mostu Oresund łączącego Danię ze Szwecją - poinformowała agencja Reuters.

Statek Ice Rose, która płynął z Sankt Petersburga w Rosji do Göteborga w Szwecji, wcześnie rano zderzył się z rosyjską fregatą, powiedział rzecznik Wspólnego Centrum Operacyjnego.

Przyczyna zderzenia nie jest jasna, ale rosyjski statek miał pozwolenie na przebywanie na wodach duńskich i powiadomił władze duńskie o swojej obecności.

Nikt na pokładzie Lodowej Róży nie został ranny i nie było śladów wycieków oleju - powiedział rzecznik.

W oświadczeniu rosyjska flota bałtycka potwierdziła kolizję i stwierdziła, że rosyjska jednostka do zwalczania okrętów podwodnych o nazwie Kazanets, właśnie wracała do portu w Bałtyku w obwodzie kaliningradzkim.

W momencie wypadku widoczność była słaba. W środę rano większość Danii była pokryta mgłą.

Maestro Shipmanagement z siedzibą na Cyprze, który zarządza Ice Rose, potwierdził, że doszło do incydentu, ale nie chciał dalej komentować tej sprawy.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.