Inwazja Rosji na Ukrainę. Siły Zbrojne Ukrainy uszkodziły rosyjski okręt wojenny, który znajdował się w pobliżu Odessy na Morzu Czarnym – powiedział Serhij Bratchuk, rzecznik Dowództwa Operacyjnego Regionalnej Administracji Wojskowej w Odessie w poniedziałek.
– Teraz możemy już powiedzieć: rosyjski statek poszedł do piekła, wróg ma straty. Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy! Chwała Ukrainie!… Zniszczymy wroga. Minus jeden statek – powiedział Serhij Bratchuk w wiadomości opublikowanej w poniedziałek na Telegramie.
CZYTAJ też: USA nie sądzą, że atak Rosji na Odessę od strony morza jest nieunikniony
Odessa od kilku dni szykuje się na desant morski, w mieście trwają przygotowania na starcie z rosyjskimi siłami zbrojnymi. W sieci krążą nagrania, jak mieszkańcy Odessy przygotowują miasto na inwazję, m.in. układając worki z piaskiem na plaży jako zapory czy zestawiając zdjęcia miasta z 1941 i w obecnej sytuacji.
Odessa to portowe miasto nad Morzem Czarnym. To również trzecie, po Kijowie i Charkowie, największe ukraińskie miasto. Liczba mieszkańców przekracza milion.
Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

Obwód odeski został uderzony z morza w pobliżu wsi Tuzła, powiedział rzecznik sztabu operacyjnego odeskiej obwodowej administracji wojskowej Siergiej Braczuk:
— ᴍᴀyᴋᴇʟᴀᴍɪꜱᴢᴜɴɢ© (@O_Majkella) March 7, 2022
„Uszkodzona została krytyczna infrastruktura” pic.twitter.com/wvOCoTYD8x
Article about the mayor of #Odesa in the @Telegraph. pic.twitter.com/HoPwKjtEbS
— NEXTA (@nexta_tv) March 7, 2022
Одеса готується зустрічати окупантів pic.twitter.com/TSYyOr9NVZ
— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) March 1, 2022
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
4
Dwa niszczyciele min na Mierzei Wiślanej. Kanał dostępny dla okrętów
Polski wiceadmirał z wizytą w litewskiej Marynarce Wojennej
Naval Group zbuduje czwartą fregatę dla Grecji. Zamówienie potwierdzone
Umowa USA i Korei Pd. wywoła efekt nuklearnego domina?
Lotniskowiec Royal Navy i jego myśliwce oddane pod dowództwo NATO
Port w Noworosyjsku wznowił działanie po ataku ukraińskich dronów
NATO ćwiczyło zwalczanie okrętów podwodnych. „Playbook Merlin 25” na szwedzkich wodach