• <

Sztab generalny: siły rosyjskie starają się pozbawić Ukrainę dostępu do morza

AK

07.03.2022 09:45
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Sztab generalny: siły rosyjskie starają się pozbawić Ukrainę dostępu do morza

Partnerzy portalu

Sztab generalny: siły rosyjskie starają się pozbawić Ukrainę dostępu do morza - GospodarkaMorska.pl

Siły rosyjskie kontynuują ofensywę, koncentrując się na zabiegach zmierzających do pozbawienia Ukrainy dostępu do morza – ocenił sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w wydanym w niedzielę komunikacie.

„Okupanci koncentrują uwagę na intensywnych działaniach w południowych obwodach w celu pozbawienia Ukrainy dostępu do Morza Czarnego i Azowskiego” – napisano w wiadomości podsumowującej sytuację militarną na Ukrainie do południa w niedzielę.

Według sztabu wojsko rosyjskie próbuje otoczyć Kijów, Charków, Czernihów i Mikołajów, a także stworzyć korytarz lądowy miedzy obwodami ługańskim i donieckim a okupowanym Krymem.

Sztab ocenia, że siły rosyjskie nie mają już rezerw i szykują się do przerzucenia dodatkowych jednostek ze Wschodniego, Centralnego i Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Siły Zbrojne Ukrainy - według komunikatu sztabu - prowadzą natomiast nadal działania obronne w kierunku donieckim, jednostki zmechanizowane bronią Charkowa i Ochtyrki, trwa także obrona Czernihowa. W innych rejonach kontynuowana jest operacja stabilizacyjna i wykonywane są zadania obrony terytorialnej – dodano.

Ukraińskie lotnictwo koncentruje się natomiast na ochronie kluczowych obiektów oraz zgrupowań wojsk.

Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.