• <

Rosjanie uznają ukraińskie pociski przeciwokrętowe za kluczowe zagrożenie

gm

26.07.2022 11:54 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Rosjanie uznają ukraińskie pociski przeciwokrętowe za kluczowe zagrożenie

Partnerzy portalu

Rosjanie uznają ukraińskie pociski przeciwokrętowe za kluczowe zagrożenie - GospodarkaMorska.pl

Rosja najpewniej postrzega pociski przeciwokrętowe Ukrainy jako kluczowe zagrożenie ograniczające skuteczność rosyjskiej Floty Czarnomorskiej; podkopały one ogólny plan inwazji, uniemożliwiając siłom rosyjskim desant na Odessę – ocenił we wtorek brytyjski resort obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej zamieszczonej na Twitterze ministerstwo podkreśliło, że w weekend rosyjskie rakiety uderzyły w infrastrukturę portu w Odessie. Władze Rosji twierdziły, że celem był ukraiński okręt i pociski przeciwokrętowe, ale nie ma żadnych oznak, że one rzeczywiście tam się znajdowały.

„Rosja niemal na pewno postrzega pociski przeciwokrętowe jako kluczowe zagrożenie, które ogranicza skuteczność jej Floty Czarnomorskiej. To w znacznym stopniu podkopało ogólny plan inwazji, ponieważ Rosja nie może realistycznie próbować ataku desantowego, by przejąć Odessę” – napisano.

Według brytyjskiego resortu wysiłki na rzecz niszczenia i osłabiania zdolności przeciwokrętowych Ukrainy pozostaną priorytetem wojsk rosyjskich. Procesy obierania celów przez Rosję są jednak często utrudniane przez złe planowanie i odgórne podejście do działań, a także z powodu korzystania z nieaktualnych danych wywiadowczych – oceniono.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.