Rosyjska Flota Bałtycka otrzyma nowe okręty podwodne - podał we wtorek dziennik "Izwiestija" powołując się na dowódcę marynarki wojennej admirała Nikołaja Jewmienowa. Według mediów chodzić może o okręty projektu 636.3 Warszawianka bądź projektu 677 Łada.
Wyposażenie w okręty podwodne "będzie odpowiadać skali zadań stojących przed flotą" - zapowiedział admirał Jewmienow.
Poinformował także, że flota otrzyma oprócz okrętów aparaty bezzałogowe (drony) i zestawy obrony wybrzeża. Kontynuowane będzie przekazywanie Flocie Bałtyckiej małych okrętów rakietowych projektu 21631 (Bujan-M).
"Izwiestija" zapowiadały niedawno, że jesienią br. marynarka wojenna otrzyma kolejny mały okręt rakietowy projektu 22800 Karakurt. Jednostka ta, o nazwie Kozielsk, miałaby pełnić służbę we Flocie Bałtyckiej. Dziennik zastrzegał jednak, że termin przekazania okrętu może się przesunąć.
Docelowo Flota Bałtycka ma otrzymać sześć jednostek projektu 22800, przy czym cztery będą wyposażone w zestaw rakietowy Pancyr.
"Izwiestija" zapewniają, że wyposażanie Floty Bałtyckiej w nowe jednostki odbywa się "na tle wzmocnienia NATO w bezpośredniej bliskości granic Rosji".
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami