• <
mewo_2022

REMEA przeprowadzi badania geotechniczne dla BC-Wind

Partnerzy portalu

Fot. LinkedIn / REMEA PL

Spółka REMEA poinformowała, że została zaangażowana do przeprowadzenia badań geotechnicznych dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind, rozwijanej przez Ocean Winds.

Z informacji wynika, że prace będą prowadzone na lądzie i mają na celu zbadanie gruntu na trasie wyprowadzenia kabli z morza.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie, jakim nas obdarzono, tym bardziej, że nasz klient OW Ocean Winds POLSKA kładzie szczególny nacisk na zapewnienie jakości wykonywanych prac i spełnienie wysokich standardów bezpieczeństwa – podkreśla REMEA w komunikacie.

REMEA w Polsce istnieje od 2015 roku. Do końca 2019 roku stanowiła Dział Remediacji firmy Menard Sp. z o.o., a od 2020 roku jest wyodrębnioną spółką, samodzielnie działającą na rynku polskim.

Główne obszary działania REMEA w Polsce:

  • badania środowiskowe (sozologiczne) oraz geologiczne i geotechniczne,
  • remediacja zanieczyszczonych terenów (w tym gleby, wody gruntowe, osady),
  • oczyszczanie stawów przemysłowych i zbiorników w miejscach eksploatacji,
  • doradztwo specjalistyczne.

BC-Wind jest morską farmą wiatrową o planowanej mocy do 500 MW, która będzie zlokalizowana ok. 23 kilometrów na północ od brzegu, na wysokości gmin Krokowa i Choczewo w województwie pomorskim. W zależności od dostawcy, firma rozważa instalację od 28 do 34 turbin. Inwestycja jest pierwszym projektem firmy Ocean Winds w Polsce, realizowanym od 2012 roku. Wówczas spółka otrzymała decyzję lokalizacyjną (tzw. pozwolenie na wznoszenie sztucznych wysp) dotyczącą projektu B, a w 2013 r. – części C. W marcu 2021 r. podpisano umowę o przyłączenie do sieci. W czerwcu zeszłego roku projekt otrzymał od Urzędu Regulacji Energetyki prawo do kontraktu różnicowego (tzw. CfD) oraz decyzję środowiskową dla części morskiej (2022), dzięki czemu będzie jednym z pierwszych zrealizowanych przedsięwzięć offshore wind w Polsce.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.