• <
escort_980x120_gif_2020

Rekiny atakują w USA

gm

15.07.2022 13:28 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Rekiny atakują w USA - GospodarkaMorska.pl

Co najmniej pięć osób doznało obrażeń na skutek ataków rekinów, do których doszło od początku lipca na plażach Long Island w amerykańskim stanie Nowy Jork - podaje stacja CNN w piątek. Lokalne władze apelują o ostrożność.

W środę rekin strącił mężczyznę z deski SUP; został on ugryziony w nogę, po czym odepchnął rekina i zdołał dopłynąć do brzegu. Plażę zamknięto na kilka godzin i monitorowano akwen przy pomocy dronów.

Kilka godzin później rekin ugryzł 49-letniego mężczyznę w pobliżu innej plaży. Gdy mężczyzna zauważył zwierzę i chciał się odsunąć, został ugryziony w rękę. Mężczyznę przetransportowano helikopterem do szpitala.

Wcześniej dwóch ratowników zostało zaatakowanych przez rekiny podczas szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Jeszcze inny mężczyzna został zaatakowany 8 lipca, gdy przygotowywał się do testów dla ratowników.

"Mówimy ludziom, że powinni pływać w strefach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników. Powinni wchodzić do wody tylko do pasa i rozglądać się dokoła" - powiedział CNN w czwartek szef straży pożarnej Ian Levine.

Urzędnicy twierdzą, że obecność rekinów bliżej brzegu może stać się codziennością.

Fot. Depositphotos
Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.