Liczba ofiar śmiertelnych powodzi błyskawicznej w Teksasie wzrosła do co najmniej 43, wśród nich jest 15 dzieci - powiadomił w sobotę szeryf hrabstwa Kerr. 27 uczestników obozu dla dzieci Camp Mystic jest poszukiwanych.
Co najmniej 850 osób ewakuowano bądź uratowano - przekazały władze.
"Zapewniam państwa, że razem z partnerami zrobimy wszystko, nie spoczniemy, dopóki nie znajdziemy ostatniego ciała" - zapowiedział szeryf hrabstwa Kerr Larry Leitha.
Akcja poszukiwawczo-ratunkowa na miejscu trwa. Poszukiwanych jest co najmniej 27 osób, w tym dziewczynki, które przebywały na obozie Camp Mystic w hrabstwie Kerr. Uczestnicy obozu są wśród ofiar śmiertelnych powodzi.
Jak dowiedziała się PAP, na Camp Mystic było 24 uczestników wymiany kulturowej Camp America z Polski. Wszyscy są cali i zdrowi.
Obóz znajdował się w pobliżu rzeki Guadalupe, która w piątek gwałtownie wystąpiła z brzegów z powodu silnych opadów deszczu. Na Camp Mystic przebywało ok. 750 osób, część z nich ewakuowano helikopterami.
Burmistrz Kerrville Joe Herring poinformował, że do powodzi błyskawicznej doszło "nocą, gdy ludzie byli w łóżkach".
Z Waszyngtonu Natalia Dziurdzińska
ndz/wr/
With a drizzle falling on Camp Mystic, the flood-ravaged Christian summer camp on the Guadalupe River in Texas, a father navigates the debris in search of his eight-year-old daughter.
— Lucifer (@krishnakamal077) July 6, 2025
"My daughter was here," he says,#GuadalupeRiver #Texas #DailyTribune pic.twitter.com/1b11Lmv5Im
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty