• <
escort_980x120_gif_2020

Polska stocznia jachtowa Lamdo Yachts z kontraktem w USA

rk

14.03.2023 21:01 Źródło: Lamdo Yachts
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polska stocznia jachtowa Lamdo Yachts z kontraktem w USA

Partnerzy portalu

Fot. Lamdo Yachts

Rodzimy producent jachtów podpisał kontrakt z amerykańskim kontrahentem na realizację pierwszej jednostki. Współpraca jest efektem obecności spółki na stoisku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podczas tegorocznych targów Miami International Boat Show.

W połowie lutego odbyła się największa impreza branży jachtowej w Ameryce, targi Miami International Boat Show. Należą również do najbardziej wiodących na świecie, o długiej tradycji oraz renomie. W tegorocznej edycji wystawiło się ponad 1000 marek, firm i producentów z całego świata. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, we współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLBOAT, zorganizowała stoisko narodowe, gdzie swoje oferty promowało sześć rodzimych firm. Wśród nich była giżycka stocznia Lamdo Yachts. 

Spółka jest pierwszym polskim producentem ekskluzywnych jachtów motorowych typu Trawler. Podczas targów nawiązała relację z kontrahentem, co zaowocowało zawarciem kontraktu sprzedażowego.

– Nasza firma rozwija się bardzo szybko, niespełna osiem miesięcy temu pierwszy model opuścił halę produkcyjną. Targi w Miami, które są jednymi z największych na świecie, to dla nas doskonałe miejsce na promocje i pozyskiwanie nowych klientów. Jako nowy polski producent jachtów nawiązaliśmy wiele ciekawych relacji, odbyliśmy bardzo dużo spotkań – podkreślił właściciel Lamdo Yachts Błażej Predko.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) przekazała w raporcie, że w polskiej branży jachtów i łodzi działa ponad 1 tys. firm, które zatrudniają ok. 45 tys. pracowników. W 2022 roku zbudowały blisko 25 tys. jednostek pływających. Okazuje się, że to czyni kraj jachtową potęgą, której główni, zagraniczni odbiorcy pochodzą z USA.

Sektor jachtów i łodzi należy do 12 branż priorytetowych dla polskiej gospodarki. PAIH wspiera jego rozwój poprzez współpracę z lokalnymi partnerami biznesowymi, organizację wydarzeń promocyjnych i doradztwo ekspertów Zagranicznych Biur Handlowych PAIH.


taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.