• <
BOTA_2023

Piraci zaatakowali statek chłodniczy u wybrzeży Nigerii

PMK

09.09.2020 16:30
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Piraci zaatakowali statek chłodniczy u wybrzeży Nigerii

Partnerzy portalu

Piraci zaatakowali statek chłodniczy u wybrzeży Nigerii - GospodarkaMorska.pl
vesselfinder.com

Statek chłodniczy pływający pod banderą Liberii został prawdopodobnie zaatakowany przez piratów u wybrzeży Nigerii.

8 września około 31 mil morskich na południowy zachód od Lagos do statku, zidentyfikowanego jako Water Phoenix, zbliżyła się nieznana liczba osób. Atak mógł doprowadzić do porwania personelu.

 - Śledzenie AIS wskazuje, że statek był na trasie do Lagos, wykonał manewry omijające przed zatrzymaniem i obecnie dryfuje. Poinformowano, że część załogi wycofała się do cytadeli – poinformowała agencja Dryad Global. - Na tym etapie niepotwierdzone raporty wskazują, że brakuje części załogi na statku.

Nie jest jasne, czy sprawcy nadal znajdują się na pokładzie statku.

Zbudowany w 1992 roku w Japonii Water Phoenix o nośności 8100 dwt jest własnością niemieckiej firmy Triton Schiffahrs. Statek jest częścią belgijskiej puli GreenSea.

Dryad poinformowało, że jest to trzeci incydent na wodach na południe od Lagos w 2020 roku. Do tej pory 93 marynarzy zostało porwanych ze statków w incydentach u wybrzeży Afryki Zachodniej.

Co więcej, jest to 13. odnotowany incydent na wodach kompleksu portowego w Lagos w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Większość z nich to były kradzieże.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.