• <

Odnaleziono ciało kolejnego członka załogi Kafkametler, poszukiwania nadal trwają

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Odnaleziono ciało kolejnego członka załogi Kafkametler, poszukiwania nadal trwają

Partnerzy portalu

Fot. Vesselfinder/Sorin

Po czterech dniach od wypadku statku towarowego Kafkametler u wybrzeży Turcji odnaleziono ciało kolejnego marynarza; trwają poszukiwania reszty załogi - poinformowały w czwartek tureckie władze.

Ciało odnaleziono w czwartek rano podczas poszukiwań 11 członków załogi, którzy zaginęli po zatonięciu statku przez niedzielny sztorm na Morzu Czarnym – podał Urząd Zarządzania Katastrofami i Kryzysami (AFAD) w oświadczeniu opublikowanym na platformie X.

W poniedziałek nad ranem odnaleziono pierwsze ciało. Kapitan płynącego pod flagą turecką statku Kafkametler powiadomił w niedzielę rano, że statek dryfuje w kierunku falochronu w pobliżu miasta Eregli na północnym zachodzie Turcji. Początkowo przeprowadzenie akcji ratunkowej było niemożliwe przez niesprzyjające warunki pogodowe.

W wyniku niedzielnych złych warunków pogodowych - podtopień i burz - w trzech prowincjach Turcji zginęło dodatkowo osiem osób - trzy w prowincji Zonguldak, jedna w prowincji Batman i cztery w Diyarbakir.

Katastrofa Kafkametler to nie jedyny wypadek jaki przydarzył się na Morzu Czarnym w związku ze złymi warunkami pogodowymi, poza tym doszło do kolizji dwóch statków towarowych: Falcona oraz Enko Haslaman. Dwa statki: Sormovskiy 45 i Mila oderwały się od cum i zostały uszkodzone a statek towarowy Pallada złamał się na pół.

jbw/ mms/


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.