• <

NED-Project realizuje projekt największego pływającego laboratorium

Strona główna Energetyka Morska, Offshore NED-Project realizuje projekt największego pływającego laboratorium

ac

30.03.2021 Źródło: własne
Pokaż cały artykuł
NED-Project realizuje projekt największego pływającego laboratorium - GospodarkaMorska.pl
fot. Earth 300

NED-Project uczestniczy w realizacji projektu nowoczesnego statku badawczego, którego celem będą badania związane z ochroną oceanów. Będzie to największe na świecie laboratorium pływające.

Premiera statku Earth 300 planowana jest na 2025r. Jednostka ma być wyposażona w najnowocześniejsze laboratoria, w których będzie pracować 160 naukowców z całego świata współpracujących nad wprowadzaniem na rynek szybkich i dalekosiężnych rozwiązań związanych z ochroną oceanów.

Jednocześnie statek oferuje platformę open source, z której może korzystać globalna społeczność naukowa. Dzięki temu środowiska akademickie i prywatni przedsiębiorcy będą mogli współpracować nad najpilniejszymi wyzwaniami obecnych czasów. 

Earth 300 oferuje najnowocześniejsze laboratorium wyposażone w najwyższej jakości sprzęt technologiczny. Naukowcy będą mieli do dyspozycji między innymi: sztuczną inteligencję, robotykę, uczenie maszynowe, przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Na oceanicznym statku badawczym znajdzie się także nowoczesny komputer kwantowy. 

Parametry statku:

Długość: 300 metrów

Szerokość: 46 metrów

Wysokość: 60 metrów

22 Laboratoria

20 kabin VIP

160 naukowców

20 stałych ekspertów

20 studentów

40 Gości VIP

165 członków załogi


Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.