• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Narodziny na Bałtyku! Nietypowa akcja MSPiR

ew

25.07.2020 13:48 Źródło: MSPiR/Twitter

Partnerzy portalu

Narodziny na Bałtyku! Nietypowa akcja MSPiR - GospodarkaMorska.pl

W nocy z piątku na sobotę inspektorzy z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego (MRCK) w Gdyni drogą radiową i przy wsparciu Polish Rescue Radio (PRR) otrzymali dość niecodzienne zgłoszenie.

O godz. 02:30, 25 lipca, do MRCK dotarła informacja o kobiecie, obywatelce Litwy, znajdującej się na promie Regina Seaways, płynącym z Litwy do Niemiec. Kobieta ta - jak się okazało - była w 8 miesiącu ciąży i zaczęła rodzić w trakcie rejsu.

Prom w momencie zgłoszenia znajdował się ok. 68 km na północny-wschód od Łeby. Do akcji zadysponowano śmigłowiec Marynarki Wojennej RP z lotniska w Gdyni Babich Dołach oraz - do asysty - statek ratowniczy Huragan Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Śmigłowiec doleciał na miejsce jako pierwszy, ale zanim pojawił się nad promem, Litwinka zdążyła już urodzić córeczkę. Ratownicy z Marynarki Wojennej podjęli kobietę z dzieckiem z pokładu promu i bezpiecznie przetransportowali je na Babie Doły.

Tam, o godzinie 04:30 marka z córeczką urodzoną na promie, całe i zdrowe, zostały przekazane oczekującemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.