• <
escort_980x120_gif_2020

Na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni powstanie Centrum Sportu

gm

02.08.2022 21:04 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni powstanie Centrum Sportu

Partnerzy portalu

Na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni powstanie Centrum Sportu - GospodarkaMorska.pl
Fot. UMG

Hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, szatnie z zapleczem sanitarnym oraz strefa fitness i siłownia. To m.in. takie pomieszczenia znajdą się w Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. We wtorek na terenie kampusu uczelni została podpisana umowa z wykonawcą na budowę centrum sportowego dla studentów.

We wtorek w sali Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni została podpisana umowa z firmą Budimex na budowę Centrum Sportu UMG. Rzecznik uczelni Bartosz Tobieński w przesłanym komunikacie przekazał, że inwestycja zostanie zrealizowana na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 roku poprzedniej hali sportowej.


"Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa" - tłumaczył w przesłanym komunikacie Tobieński.

Rektor uczelni dr kpt. ż.w. Adam Weintrit, cytowany w komunikacie, podkreślił, że budowa centrum sportu jest niezwykle ważnym i priorytetowym zadaniem dla uczelni odpowiedzialnej za kształcenie kadry morskiej. "Budowa, która rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu jest inwestycją konieczną, na którą społeczność uniwersytetu oczekuje od kilku lat, jednocześnie podniesie atrakcyjność uczelni" - wskazywał.

Dodał, że obiekt będzie służył studentom i pracownikom uczelni oraz mieszkańcom Gdyni.

Plac budowy pod Centrum Sportu UMG zostanie przekazany wykonawcy w piątek. Jak wskazał kanclerz UMG, Filip Malata, do końca roku wykonane zostaną prace przygotowawcze, geodezyjne, roboty ziemne, konstrukcyjne oraz instalacyjne.

Dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex Jakub Nagraba, cytowany w przesłanym komunikacie podkreślił, że budynek z pozwoleniem na użytkowanie zostanie przekazany inwestorowi w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy. "Jako generalny wykonawca jesteśmy wiarygodnym partnerem, cenionym za dotrzymywanie zobowiązań umownych. Do realizacji inwestycji angażujemy sprawdzonych kontrahentów oraz doświadczoną kadrę inżynierską gwarantującą jakość i terminowość" - stwierdził.

Centrum Sportu UMG będzie składało się m.in. z pełnowymiarowej hali sportowej ze ścianką wspinaczkową, 4 szatni z pełnym zapleczem sanitarnym, szatni dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym, 2 pokoi dla trenerów, widownią dla 130 osób, strefa fitness i siłownia oraz przestrzenią biurową, salą konferencyjną, przestrzenią techniczną, a także parkingiem podziemnym na 49 miejsc.

Otwarcie kompleksu sportowego zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi ok. 55 mln zł. Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych i budżetu państwa, w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury.

Rzecznik uczelni podkreślił, że w planach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest również budowa nowego domu studenckiego, usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby Uczelni, będącego kontynuacją budowy Centrum Sportu jako etap drugi inwestycji.

Uniwersytet Morski w Gdyni kształci przyszłych oficerów floty handlowej oraz kadry inżynierskie i menedżerskie dla gospodarki morskiej i regionu nadmorskiego na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim i doktorskim. Uczelnia prowadzi kształcenie uzupełniające dla oficerów i specjalistów gospodarki morskiej i drugie w Europie Studia Executive Offshore Wind MBA. Uniwersytet tworzą 4 wydziały: Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny, Zarządzania i Nauk o Jakości, w tym 9 kierunków studiów.

Gospodarka Morska
Fot. UMG
Gospodarka Morska
Fot. UMG

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.