• <
BOTA_2023

Zobacz, jak wygląda praca morskiego patrolu na Alasce (WIDEO)

18.09.2015 09:12 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zobacz, jak wygląda praca morskiego patrolu na Alasce (WIDEO)

Partnerzy portalu

Zobacz, jak wygląda praca morskiego patrolu na Alasce (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Do sieci trafiło niesamowite nagranie przedstawiające zadania, jakie realizuje alaskański patrol morski. Dzięki niemu możemy śledzić poczynania załogi jednostki USCGC Boutwell.

USCGC Boutwell służy amerykańskiej straży przybrzeżnej już od 1967 roku. Jednostka ma 115 metrów długości, 13 metrów szerokości oraz może zanurzyć się na 4,5 metra. Statek ma za sobą bogatą historię. W 1980 roku załoga Boutwella przeprowadziło największą w historii akcję ratowniczą na morzu, ratując ponad 500 osób z płonącego wycieczkowca Prisendam w Zatoce Alaskańskiej. Z koleiw 1998 jednostka zlikwidowała największą liczbę nielegalnych sieci rybackich.

Załoga Butwell była też obecna podczas inwazji na Irak w 2003 roku. Jednostka dzielnie broniła terminali ropowych na wybrze żach Iranu i Iraku. Za to osiągnięcie została odznaczona nagrodą Admiral John B. Hayes Award for Unit Excellence.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.