pc/MOSG
Trzech poszukiwanych listami gończymi mężczyzn zatrzymali 29 i 30 września na gdańskim lotnisku oraz w Świnoujściu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Jeden z nich był poszukiwany aż trzema listami gończymi.
5-letni mieszkaniec Tczewa został zatrzymany podczas kontroli granicznej na gdańskim lotnisku. Mężczyzna przyleciał z Londynu i – jak się okazało – był poszukiwany aż trzema listami gończymi przez tczewski sąd. Ma do odbycia orzeczone kary pozbawienia wolności za przywłaszczenia rzeczy. Również na lotnisku w Gdańsku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który przyleciał samolotem z Edynburga. Sąd Rejonowy Gdańsk Południe poszukiwał go za kradzież.
41-latka z gminy Słupsk zatrzymali natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej w Świnoujściu. Mężczyzna kierował samochodem zatrzymanym do kontroli drogowej zaraz po tym, jak auto zjechało z promu ze Szwecji. 41-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy za oszustwo.
Zatrzymanych przewieziono do najbliższych aresztów śledczych.
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Szef MON z wizytą w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kadm. Piotr Sikora z nominacją na zastępcę DORSZ
Gdańsk stawia na bezpieczeństwo przed sezonem. Straż Miejska otrzymała nową łódź patrolową
Okręty NATO na Azorach. Postój podczas wykonywania zadań
Zmiany kadrowe w Wojsku Polskim. Wiceadm. Jaworski zastępcą Dowódcy Generalnego RSZ
Włochy: Rekin zaatakował turystę niedaleko plaży na Sardynii
Od sierpnia polscy marynarze z sił podwodnych będą się szkolić w Szwecji. Cel - przygotowania na "Orkę"