• <
SAR_2022

Wenezuelski okręt patrolowy zatonął po zderzeniu ze statkiem pasażerskim

ew/Miami Diario

01.04.2020 11:10 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Wenezuelski okręt patrolowy zatonął po zderzeniu ze statkiem pasażerskim

Partnerzy portalu

Wenezuelski okręt patrolowy zatonął po zderzeniu ze statkiem pasażerskim - GospodarkaMorska.pl

Wenezuelska Marynarka Wojenna poinformowała, iż okręt patrolowy Naiguata przewrócił się do góry dnem po zderzeniu z portugalskim statkiem pasażerskim RCGS Resolute. Wypadek miał miejsce 30 marca u wybrzeży wyspy Tortuga na Morzu Karaibskim.

W wyniku kolizji, wenezuelski okręt patrolowy przewrócił się do góry dnem a następnie zatonął. Na szczęście, cała 44-osobowa załoga została uratowana.

Bardzo małych uszkodzeń doznał natomiast RCGS Resolute należący do Bunnys Adventure & Cruise Shipping. Jak komentuje za pośrednictwem Twittera redakcja Conflicts News Worldwide: "Wygląda na to, że nie ma widocznych uszkodzeń po lewej stronie ani na dziobie Resolute".Ministerstwo Obrony Wenezueli oskarżyło wczoraj kapitana i załogę RCGS Resolute o brak zaangażowania w działania ratownicze.

RCGS Resolute został zbudowany w 1991 roku. Jego długość to 122,83 m a szerokość 18 m. Okręt Naiguata obsługiwany przez oddział straży przybrzeżnej wenezuelskiej Marynarki Wojennej zbudowano w 2009 roku. Jego długość to 79,9 m a szerokość 11,8 m.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.