• <
SAR_2022

Usunięto niewybuchy z Jeziora Drwęckiego w Ostródzie

ew

20.02.2020 14:36 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Usunięto niewybuchy z Jeziora Drwęckiego w Ostródzie

Partnerzy portalu

Usunięto niewybuchy z Jeziora Drwęckiego w Ostródzie - GospodarkaMorska.pl

Saperzy zneutralizowali w czwartek niewybuchy odnalezione na dnie Jeziora Drwęckiego w Ostródzie - poinformowała policja. Na cztery granaty moździerzowe i dwa przeciwpiechotne natrafiono podczas prac porządkowych na przystani jachtowej.

Jak poinformowała PAP asp. Anna Balińska z ostródzkiej policji, w czwartek patrol saperski podjął i wywiózł na poligon cztery ze znalezionych niewybuchów, a dwa inne zostały ze względów bezpieczeństwa zdetonowane w pobliżu miejsca znalezienia. "Te dwa granaty nie miały zawleczek i stwarzałyby zagrożenie przy transporcie" - wyjaśniła.

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono dzień wcześniej w wodzie na terenie jednej z przystani jachtowych przy południowym brzegu jeziora, podczas czyszczenia dna przed tegorocznym sezonem żeglarskim.

Na czas trwania akcji ewakuowano kilka osób z okolicznych budynków i wstrzymano na krótko ruch na pobliskiej linii kolejowej. Do czasu podjęcia niewybuchów przez saperów miejsce zabezpieczała policja i straż miejska.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.