oprac. MN
W ramach inauguracji roku szkoleniowego pod patronatem Dowódcy batalionu dowodzenia MW przy współpracy i współudziale 18 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz SPAP Gdańsk zostało zorganizowane i przeprowadzone seminarium medyczne.
Seminarium przerprowadzone zostało w dwóch panelach. W ramach panelu teoretycznego przedstawione zostały prezentacje naukowe z zakresu ratownictwa taktycznego oraz medycznego realizowanego przez PRM. Panel zajęć praktycznych realizowano w trzech zlokalizowanych na terenie kompleksu miejscach: hali sportowej, placu musztry oraz pododdziałowej sali dydaktycznej. Głównym celem zajęć praktycznych było przetrenowanie procedury MASCAL. Seminarium zakończył Dowódca batalionu wręczając pamiątkowe ryngrafy z podziękowaniami dla współorganizatorów.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty