• <
Baltexpo2023_duży

Saab wniósł dwa innowacyjne systemy do drugiego w historii Wielkiej Brytanii ćwiczenia Information Warrior

pc

08.05.2018 03:51 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Saab wniósł dwa innowacyjne systemy do drugiego w historii Wielkiej Brytanii ćwiczenia Information Warrior

Partnerzy portalu

Saab wniósł dwa innowacyjne systemy do drugiego w historii Wielkiej Brytanii ćwiczenia Information Warrior - GospodarkaMorska.pl

System zarządzania walką Saab 9LV (CMS) i zintegrowany system komunikacyjny TactiCall (ICS) zostały z powodzeniem wykorzystane w ćwiczeniu Information Warrior 18 (IW18), prowadzonym przez Royal Navy i przemysł zbrojeniowy.

Ćwiczenia odbyły się w Royal Marine Barracks Stonehouse i brytyjskim międzynarodowym centrum technologii obronnej QinetiQ's Portsdown Technology Park i miały na celu określenie kierunków rozwoju zdolności bojowych, koncentrując się na skomputeryzowanej stronie nowoczesnych działań wojennych.
 
„IW18 stał się więcej niż punktem odniesienia dla aktualnych możliwości dalszych testów, zademonstrował dostępną technologię, aby rozwinąć wizję Information Warfare Royal Navy, zarówno poprzez rozwój własnej otwartej architektury, jak i bliską współpracę z przemysłem. Udział największych graczy w dziedzinie obronności, takich jak Saab, gotowych pokazać, że ich CMS i Tactical ICS są w stanie działać na otwartej architekturze należącej do rządu jest obiecujący. Jestem przekonany, że pomoże nam to w dalszym rozwoju programu Information Advantage i zapewni odpowiednie, opłacalne i zaawansowane możliwości bojowe"- powiedział komandor Ian Annett z Royal Navy.
 
W szczególności, w ramach wizji Ministerstwa Obrony dotyczącej nowych otwartych standardów we wszystkich systemach, Royal Navy zamierza wdrożyć otwartą i możliwą do rozbudowy na pokładzie swoich statków architekturę systemów.
 
Zgodnie z tą wizją, Saab 9LV CMS jest otwarty i modułowy, oparty na nowoczesnych zasadach architektury IT, co zwiększa możliwości misji poprzez umożliwienie elastycznych i efektywnych działań.
 
9LV był także jedynym CMSem uczestniczącym w IW18 posiadającym otwarte standardy interfejsu potrzebne do obsługi symulowanego środowiska, z modularną i skalowalną konstrukcją, co oznacza, że sprzęt i oprogramowanie mogą być dostosowane do specyficznych wymagań. 9LV jest już używany przez australijskie, kanadyjskie i szwedzkie marynarki wojenne.
 
Rola TactiCall w IW18 polegała na zaspokajaniu potrzeb nowoczesnych operacji marynarki wojennej, które często składają się ze skomplikowanych konfiguracji systemowych i sprzętowych, jak również obejmują wiele różnych pasm częstotliwości, sieci i urządzeń radiowych.
 
 TactiCall ICS koordynuje i łączy w wydajny system wszelkie technologie łączności, redukując nakłady i ryzyko operacyjne przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności systemu. Jest to jedyna platforma integracyjna Voice over Internet Protocol (VoIP) obecnie certyfikowana dla EAL5 + używana w NATO.
 
Ponadto, jako system modułowy, TactiCall bezproblemowo integruje się z zastosowanymi technologiami oraz urządzeniami komunikacyjnymi innych producentów, asymilując wcześniejsze inwestycje i wydłużając żywotność istniejących systemów.
 
TactiCall jest używany przez armię norweską i australijską i ma zastosowanie cywilne, w tym w służbach ratunkowych i sektorze off-shore.
 
„Saab jest zaszczycony możliwością ścisłej współpracy z Royal Navy i QinetiQ, nie tylko w sferze możliwości testowania nowego, innowacyjnego zakresu systemu, ale także partnerstwa i zademonstrowania potencjału szerokiej współpracy w branży. Nasza współpraca z QinetiQ pokazuje, że mamy otwarty model biznesowy, a także otwarte systemy"- powiedział Andrew Walton, Head of Country Unit UK and Ireland at Saab Market Area Europe.

Dziękujemy za wysłane grafiki.