• <
SAR_2022

Rosja: miliardowe straty po pożarze na lotniskowcu Admirał Kuzniecow

ew

19.12.2019 08:31 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Rosja: miliardowe straty po pożarze na lotniskowcu Admirał Kuzniecow

Partnerzy portalu

Rosja: miliardowe straty po pożarze na lotniskowcu Admirał Kuzniecow - GospodarkaMorska.pl

Według niektórych ocen wysokość strat w wyniku pożaru na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow sięga 95 mld rubli (1,5 mld USD) - podało w czwartek radio Echo Moskwy. Inne źródła, cytowane przez dziennik "Kommiersant", nie oceniają strat tak wysoko.

"Kommiersant" podał najpierw, powołując się na źródło w sztabie Floty Północnej, że wysokość strat szacowana jest na 95 mld rubli. Suma ta wywołała wzburzenie dowództwa, gdyż jest niemal równa obecnej wartości lotniskowca. Jednak drugie źródło dziennika zapewniało, że skutki pożaru nie będą tak dramatyczne.

Koszt 95 mld rubli to wartość nie tylko uszkodzonych konstrukcji Admirała Kuzniecowa, ale też zniszczonego sprzętu remontowego.

W pożarze, który wybuchł na remontowanym w Murmańsku okręcie 12 grudnia, zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych.

Szef koncernu, do którego należy stocznia prowadząca remont, Aleksiej Rachmanow, zapewniał w tym tygodniu, że lotniskowiec po naprawach wróci do służby.

Admirał Kuzniecow, jedyny rosyjski lotniskowiec i największy okręt rosyjskiej marynarki wojennej, miał do końca 2022 roku przejść m.in. modernizację systemu instalacji elektrycznej, wyposażenia radiotechnicznego i środków obrony przeciwlotniczej.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.