• <

Przeciwlotnicy z Dziwnowa kończą ćwiczenia w Ustce

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Przeciwlotnicy z Dziwnowa kończą ćwiczenia w Ustce
Przeciwlotnicy z Dziwnowa kończą ćwiczenia w Ustce - GospodarkaMorska.pl
20.10.2016 Źródło: własne

Ponad 60 marynarzy z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa kończy jutro szkolenie na obiektach Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce.

 Podczas trzech tygodni ćwiczeń wystrzelili oni łącznie blisko pół tysiąca pocisków artyleryjskich oraz zrealizowali strzelania rakietami typu „Grom”. Szkolenie w Ustce rozpoczęło się 3 października, jest ono kontynuacją cyklu treningów, które miały miejsce przed zgrupowaniem, na przykoszarowym placu ćwiczeń jednostki. Marynarze doskonalili na nich umiejętności specjalistyczne oraz przygotowywali sprzęt do działań w warunkach poligonowych.

Szkolenie dziwnowskich przeciwlotników w Ustce rozpoczęto od serii przygotowawczych zadań ogniowych do wolno lecącego celu powietrznego. Trenowano zadania związane z przygotowaniem uzbrojenia do strzelania oraz jego obsługą i konserwacją. Doskonalono przygotowanie pododdziałów do sprawnego wykonania strzelań oraz do realizacji zadań zabezpieczenia logistycznego i bojowego. W trakcie szkolenia z udziałem wozów dowodzenia przeprowadzono sprawdzenie wykorzystania możliwości taktyczno-bojowych sprzętu w warunkach poligonowych. Trenowano również umiejętności maskowania stanowisk ogniowych. Kulminacyjnym momentem w czasie szkolenia baterii przeciwlotniczych były zaliczeniowe zadania ogniowe z użyciem zestawów artyleryjskich i rakietowych. Wśród nich były strzelania do niskolecących środków napadu powietrznego oraz do nagle pojawiających się śmigłowców. Ćwiczenia takie są stałym przedsięwzięciem systemu szkoleniowego. Stanowią one przygotowanie do działań w warunkach bojowych, a także pozwalają utrzymać ciągłą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

8. Dywizjon Przeciwlotniczy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża jest pododdziałem taktyczno-ogniowym przeznaczonym do bezpośredniej osłony przeciwlotniczej głównych sił i obiektów 8. FOW (tj. sił okrętowych i obiektów brzegowych) oraz ruchomych i stałych elementów zabezpieczenia logistycznego. Siły jednostki mogą zwalczać pojedyncze i grupowe środki napadu powietrznego w zakresie małych i bardzo małych wysokości, lecące z dowolnego kierunku na kursach spotkaniowych i oddalających się w granicach możliwości zestawów rakietowych i artyleryjskich. Dowódcą 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego jest kmdr por. Roman JADANOWSKI.

 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33097,00 $ tona -1,39% 10 maj
 Cynk 3037,00 $ tona 2,15% 10 maj
 Aluminium 2565,00 $ tona 1,87% 10 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.