oprac. MN
Nocny załadunek min na okręty biorące udział w ćwiczeniu Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża miał miejsce w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Na trałowce oraz okręty transportowo - minowe załadowane zostały miny ćwiczebne, które nad ranem zostały postawione na wodach Zatoki Pomorskiej.
Jest to część czterodniowych ćwiczeń, które odbywają się właśnie na wodach Zatoki Pomorskiej. Biorą w nich udział okręty transportowo - minowe, trałowce, niszczyciele min oraz zbiornikowiec Z-8. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Okrętową Grupę Zadaniową 8.FOW i realizowany jest podczas nich szereg epizodów szkoleniowych.
Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej, również w celach szkoleniowych, z gdyńskiego portu wojennego wyszły na morze siły trałowo-minowe 13. Dywizjonu Trałowców im. admirała floty Andrzeja Karwety. Niszczyciele min ORP "Mewa" i ORP "Flaming" wpierw skierowały się do Punktu Bazowania Hel celem pobrania min morskich, a następnie udały się w rejon Zatoki Pomorskiej, gdzie dołączyły do Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.
Wstrzymano ruch statków na kanale łączącym Don z Morzem Azowskim
Ukraińskie wojsko: trafiono 18 rosyjskich statków, w tym 13 tankowców floty cieni
Rzeź rosyjskich statków. Licznik dobił do 35
J.D. Vance: będziemy atakować Iran, dopóki nie przestanie uderzać w statki handlowe
Trump zagroził przywróceniem blokady morskiej Iranu
USA ponownie atakują Iran. Odpowiedź na ataki na statki