• <
SAR_2022

Japonia przekaże uwięzionym na Diamond Princess ponad 2000 I'Phonów

mb

16.02.2020 14:12 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Japonia przekaże uwięzionym na Diamond Princess ponad 2000 I'Phonów

Partnerzy portalu

Japonia przekaże uwięzionym na Diamond Princess ponad 2000 I'Phonów - GospodarkaMorska.pl

Japońskie Ministerstwo Zdrowia wyposaży ponad 2000 pasażerów, którzy utknęli na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess u wybrzeży Japonii w iPhone’y.
 
Jak informuje MacOtakara, rząd japoński wraz z Soft Bank wyda jednego iPhone’a na każdą kabinę pasażerską i każde pomieszczenie załogi statku. Smartfony, które trafią do osób będą miały zainstalowaną aplikację Ministerstwa Zdrowia Japonii, która pozwoli im na szybką i łatwą komunikację z lekarzami.

Na statku, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia i wrócił 3 lutego, utknęło ponad 3 600 osób, w tym 2666 pasażerów z 50 krajów. Jest wśród nich trzech Polaków. Polskie MSZ informowało w ubiegłym tygodniu, że nie wykryto u nich koronawirusa.

Diamond Princess ma być objęta kwarantanną do środy, ale już w piątek pokład zaczęły opuszczać pierwsze osoby w zaawansowanym wieku, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. W pierwszej kolejności zabierane były osoby cierpiące na chroniczne schorzenia oraz te, które nie miały okien w kajutach.

Pozostający na statku są praktycznie zamknięci w kajutach. Japońskie władze rozważają możliwość przebadania wszystkich na obecność wirusa, ale przyznają, że przeprowadzenie takiej liczby testów w krótkim czasie będzie bardzo trudne. Do tej pory przebadano 1219 osób.
 
W dniu dzisiejszym (16.02) japoński minister zdrowia Katsunobu Kato poinformował o 70 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem stwierdzonych na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, który jest objęty kwarantanną w pobliżu portu w Jokohamie. Tym samym liczba osób zakażonych na statku wzrosła do 355.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.