• <
SAR_2022

Brazylia: Zatonął statek na dopływie Amazonki, zginęło 18 osób

ew

03.03.2020 07:50 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Brazylia: Zatonął statek na dopływie Amazonki, zginęło 18 osób

Partnerzy portalu

Brazylia: Zatonął statek na dopływie Amazonki, zginęło 18 osób - GospodarkaMorska.pl

W katastrofie statku, który zatonął na jednym z dopływów Amazonki w stanie Amapa, zginęło co najmniej 18 osób. 30 osób uznano za zaginione, wciąż trwają poszukiwania - podały w poniedziałek władze regionalne. Na pokładzie promu Anna Karolina III było 70 osób.

Do katastrofy doszło w sobotę na rzece Jari niedaleko ujścia Amazonki.

W niedzielę i poniedziałek trwała tam akcja ratunkowa. Uratowano 46 osób. Na miejscu jest 50 żołnierzy. Dla przeszukania niedostępnej okolicy wysłano śmigłowce i samoloty wojskowe.

Przyczyny zatonięcia statku nie są znane. "To było, jak z filmu, wydostaliśmy się przez okno i wdrapaliśmy na górny pokład podczas gdy statek szedł na dno. Uratował nas inny statek. Z jego pokładu widzieliśmy, jak nasz prom zniknął pod wodą" - powiedziała w rozmowie z portalem informacyjnym G1 Vanderleia Monteiro. 45-latka wyznała, że nie umie pływać.

Statek zapewniał połączenie promowe między Macapą, stolicą stanu Amapa i Santarem w stanie Para. Całkowity czas rejsu miał wynieść 36 godzin.

Żegluga śródlądowa wszczęła dochodzenie mające wyjasnić przyczyny zatonięcia statku.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.