• <

Balt Military Expo już za tydzień

Balt Military Expo już za tydzień - GospodarkaMorska.pl

Marek Nowak

13.06.2016 Źródło: własne

W dniach 20-22 czerwca 2016 odbędą się w Gdańsku XIV Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO. Targom towarzyszą Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON i Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Targi Balt-Military-Expo dedykowane są Marynarce Wojennej RP,  Wojskom Specjalnym, służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz służbom ratowniczym. Ich wysoki poziom merytoryczny potwierdza zgromadzona na targach wysoce specjalistyczna oferta targowa jak również program imprez towarzyszących, przygotowany z myślą o bieżących i perspektywicznych potrzebach modernizacyjnych poszczególnych formacji. Ekspozycję wystawienniczą dopełniać będą liczne spotkania biznesowe, konferencje, prezentacje i pokazy, łącząc myśl techniczną  z doświadczeniami wykonawców, producentów i użytkowników. Targi odbywają się w ścisłej współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz  Inspektoratem Marynarki Wojennej.
   
Bałtyckie Targi Militarne to ceniona w sferach profesjonalistów platforma spotkań i wymiany poglądów między twórcami techniki obronnej i jej użytkownikami. Stąd obecność na targach zarówno kadry dowódczej jak i korpusu oficerskiego Wojska Polskiego oraz formacji podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Dzięki wysokiej pozycji targów w międzynarodowym kalendarzu wystawienniczym w branży obronności na BALT-MILITARY-EXPO gościmy licznych wysokiej rangi przedstawicieli zagranicznych. Również w tym roku targi odwiedzą m.in. delegacje szczebla  ministerialnego z całego świata oraz attaché wojskowi akredytowani w Polsce.

Na szczególną uwagę zasługuje towarzysząca targom Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” NATCON,  która  jest efektem współpracy Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A., Akademii Marynarki Wojennej oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.

Targom BALT-MILITARY-EXPO 2016 towarzyszyć będzie już po raz trzeci Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO 2016. Celem tego projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie i medycynie ratunkowej. To forum umożliwiające wymianę wiedzy, doświadczeń i oczekiwań pomiędzy środowiskiem naukowym, producentami, dostawcami i użytkownikami sprzętu. Konferencja realizowana jest w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Zawodowym Ratowników Medycznych. Tematem przewodnim RESCUE EXPO 2016 jest „Współdziałanie  w ratownictwie i medycynie ratunkowej”. To impreza dedykowana wszystkim podmiotom działającym w sferze Ratownictwa Medycznego: Centrom Powiadamiania Ratunkowego, Zespołom Ratownictwa Medycznego, Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Państwowej Straży Pożarnej i Szpitalnym Oddziałom Ratunkowym.

Program targowy to również widowiskowe pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach Portu Gdyńskiego. Ich celem jest: szkolenie, doskonalenie i zgrywanie współdziałania elementów  lotniczych i morskich służb siłowych oraz ratowniczych biorących udział w rozwiązaniu sytuacji, będących skutkiem aktu terrorystycznego na morzu.

Targi otwarte dla zwiedzających:
20-21 czerwca (poniedziałek-wtorek)  godz. 10.00-17.00
22 czerwca (środa), godz. 10.00-16.00

www.baltmilitary.pl
 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.