• <
siemens_gamesa_2022

12-metrowe fale i przerażeni pasażerowie. Kłopoty wycieczkowca Anthem of the Seas (wideo)

JK

09.02.2016 08:44 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie 12-metrowe fale i przerażeni pasażerowie. Kłopoty wycieczkowca Anthem of the Seas (wideo)

Partnerzy portalu

12-metrowe fale i przerażeni pasażerowie. Kłopoty wycieczkowca Anthem of the Seas (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Podczas ostatniej podróży na Bahama trzeci największy statek wycieczkowy świata, Anthem of the Seas,  wpłynął w samo centrum sztormu. 12-metrowe fale i wiatr, który wiał z prędkością ponad 200 km na godz. wyrządziły ogromne szkody na pokładzie jednostki. Przerażeni pasażerowie, którym kazano pozostać w pokojach, sfilmowali to co działo się na pokładzie.

W wyniku zdarzenia czterech pasażerów zostało rannych, ale nikt poważnie. Jak opowiadali pasażerowie statku, nigdy czegoś takiego nie widzieli. Przewracały się meble, latały przedmioty, statek niesamowicie się kołysał.

W wyniku złej pogody kapitan wycieczkowca był zmuszony przerwać podróż i zawrócił do portu w New Jersey. Royal Caribbean, armator jednostki, przeprosił pasażerów za dyskomfort, jakiego doświadczyli i zaoferował im pełny zwrot kosztów pechowej podróżny oraz  połowę kosztów przyszłego rejsu.

Anthem of the Seas jest jednym z największych statków wycieczkowych na świecie. Jest uważany za najbardziej zaawansowany technologicznie. Jednostka o długości 348 m oraz szerokości 41m jest w stanie zabrać na pokład ponad 4 000 pasażerów. Budowa statku rozpoczęła się w listopadzie 2013 roku, jednostka została oddana do użytku w połowie 2015 r.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.