• <
siemens_gamesa_2022

Kontenerowiec Indian Ocean w końcu ściągnięty z mielizny (WIDEO)

Paweł Kuś

09.02.2016 09:50 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kontenerowiec Indian Ocean w końcu ściągnięty z mielizny (WIDEO)

Partnerzy portalu

Kontenerowiec Indian Ocean w końcu ściągnięty z mielizny (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Statek należący do chińskiego armatora CSCL dziś rano został ściągnięty z mielizny na rzece Łabie. Gigantyczna jednostka została już odholowana do pobliskiego portu w Hamburgu. Teraz przejdzie tam gruntowną inspekcję.

By uwolnić kontenerowiec Indian Ocean potrzeba było aż 12 holowników. Cała operacja była trudna i skomplikowana, ale na szczęście zakończyła się sukcesem. Na jednostce nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, a urządzenia nawigacyjne i napęd są sprawne.

Przygotowania do ściągnięcia statku z mielizny trwały długo. Trzeba było najpierw wypompować z niego paliwo i usunąć wodę balastową. Dodatkowo potrzebne było pogłębienie rzeki wokół jednostki.

Do wypadku doszło w środę wieczorem. Nie wiadomo, co spowodowało wpłynięcie na mieliźnę jednostki o ładowności 19 tys. TEU. Podejrzewa się usterkę w urządzeniach nawigacyjnych lub utratę mocy przez silnik. W momencie wypadku na pokładzie kontenerowca było blisko 19 tys. kontenerów. Statek odbywał rejs z Felixstowe do Hamburga. Załodze nic się nie stało.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.