Ministerstwo infrastruktury Ukrainy zaapelowało o zerwanie morskich połączeń z portami Rosji oraz zaprzestanie obsługi rosyjskich statków w zagranicznych portach.
Jak poinformował portal Hromadske, Ukraina skierowała już prawie 50 apeli do czołowych morskich państw i organizacji na świecie, informując o wtargnięciu Rosji na Ukrainę i poważnym złamaniu przez Federację Rosyjską prawa morskiego.
Na razie przygotowywane jest rozporządzenie o zakazie wpływania na ukraińskie wody terytorialne i do morskich portów Ukrainy statków pod rosyjską banderą, jednostek, których właścicielami, udziałowcami lub beneficjentami są obywatele Rosji lub osoby prawne zarejestrowane w Rosji.
Oprócz tego zakazane będzie wpływanie statków pod banderą ukraińską do portów rosyjskich.
Źródło: PAP
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami