• <
smartre_2023

Kreml martwią manewry NATO na Morzu Czarnym i w Gruzji

AK

29.07.2021 14:12 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kreml martwią manewry NATO na Morzu Czarnym i w Gruzji

Partnerzy portalu

Kreml martwią manewry NATO na Morzu Czarnym i w Gruzji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Aktywność NATO przy granicach Rosji zmusza ją do podejmowania działań w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa - powiedział w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując trwające w Gruzji manewry Agile Spirit z udziałem żołnierzy NATO.

Pieskow nazwał te ćwiczenia "kolejnym potwierdzeniem, że NATO i jego infrastruktura wojskowa znajdują się wokół granic Rosji". Dodał następnie, że chodzi nie tylko o obecność wokół Rosji, ale też o "styczność" z jej granicami.

"Jest to oczywiście powód do bardzo bacznej obserwacji z naszej strony. Przede wszystkim zmusza nas to do podejmowania działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa" - podkreślił przedstawiciel Kremla.

Manewry Agile Spirit rozpoczęły się w poniedziałek i zakończą się 6 sierpnia. Bierze w nich udział ponad 2,5 tys. żołnierzy z 12 państw NATO, w tym Polski oraz Azerbejdżanu, Gruzji i Ukrainy. Ćwiczenia odbywają się na pięciu gruzińskich poligonach i na Morzu Czarnym.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.