Zmarł jeden z dwóch wędkarzy, których łódź w czwartek przewróciła się na rozlewisku w rejonie kopalni Bogdanka (Lubelskie) - poinformował rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek.
Nadkom. Fijołek podał, że do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 16 na rozlewisku w rejonie kopalni Bogdanka (pow. łęczyński). "Dwóch mężczyzn na łodzi łowiło ryby. Łódź się przewróciła i obaj wpadli do wody" – przekazał.
Jak wskazał policjant, świadek wezwał na miejsce strażaków, którzy wyciągnęli z wody 76-latka i 81-latka. Wychłodzonego 76-latka przewieziono do szpitala. "Drugi z mężczyzn niestety pomimo podjętej reanimacji zmarł" – dodał.
Przyczyny zdarzenia bada policja i prokuratura.
Piotr Nowak
pin/ jann/
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty