• <
mewo_2022

Lhyfe współpracuje z portem Nantes Saint-Nazaire w zakresie zielonego wodoru z offshore [WIDEO]

24.11.2022 10:21
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Lhyfe współpracuje z portem Nantes Saint-Nazaire w zakresie zielonego wodoru z offshore [WIDEO]

Partnerzy portalu

Lhyfe współpracuje z portem Nantes Saint-Nazaire w zakresie zielonego wodoru z offshore [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Lhyfe

Lhyfe i port Nantes Saint-Nazaire zawarły umowę o partnerstwie w celu określenia, zgłębienia i oceny warunków ustanowienia łańcucha dostaw związanego z produkcją wodoru na francuskich obszarach morskich.

Współpraca ta ma na celu zidentyfikowanie obszarów i obiektów portowych, które mogą pomieścić prototypy badawczo-rozwojowe (R&D) i mogą być wykorzystane do testowania innowacyjnych rozwiązań.

Partnerzy zapowiedzieli, że skupią się na określeniu wymogów przemysłowych związanych z budową urządzeń, które będą wykorzystywane do masowej produkcji wodoru na morzu, oraz na infrastrukturze portowej niezbędnej do produkcji, uruchomienia i integracji tych urządzeń.

Obie strony będą również wspólnie pracować nad sposobem dostarczania na ląd odnawialnego wodoru produkowanego na morzu, aby określić niezbędne wymogi przemysłowe i logistyczne dotyczące odbioru i wtłaczania gazu do sieci.

Pod koniec września w basenie dokowym Saint-Nazaire firma Lhyfe rozpoczęła projekt Sealhyfe mający na celu dostarczenie pierwszego na świecie prototypu urządzenia do produkcji wodoru z morskich farm wiatrowych, który będzie miał moc 1 MW i będzie połączony z pływającą turbiną wiatrową.

Elektrolizer został zainstalowany na platformie pływającej GEPS Techno i będzie podłączony do różnych morskich źródeł energii dostępnych na placu testowym, w tym do pływającej turbiny wiatrowej Floatgen.

Firma rozważa koncepcję opracowania i eksploatacji morskich platform do produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych na istniejących konstrukcjach stałych lub na pływających fundamentach.

Lhyfe niedawno przedstawiła plany budowy wielkoskalowego zakładu produkcji wodoru w klastrze chemicznym Delfzijl w prowincji Groningen w Holandii, który będzie wykorzystywał energię z MFW do elektrolizy.

Źródło: offshore-energy.biz

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.