• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kryształowy Żagiel 2020 – to jest czas zgłaszania kandydatur

31.08.2020 15:47 Źródło: POZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Kryształowy Żagiel 2020 – to jest czas zgłaszania kandydatur

Partnerzy portalu

Kryształowy Żagiel 2020 – to jest czas zgłaszania kandydatur - GospodarkaMorska.pl
Fot. Tadeusz Lademann

Do 25 września można zgłaszać kandydatów do nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel. Zaczyna się XII edycja nagrody PoZŻ dla najlepszych żeglarzy Pomorza!

Tegorocznymi statuetkami Kryształowego Żagla, przyznawanego tradycyjnie za pomorskie osiągnięcia żeglarskie w danym roku, decyzją Zarządu PoZŻ, uhonorowani zostaną kandydaci w kategoriach:

Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2020

Nagroda dla tych, którzy w jakikolwiek sposób (niekoniecznie finansowo) wspierają pomorskie żeglarstwo, zarówno osób fizycznych, jak instytucji czy firm.

Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2020

Nagroda za najciekawsze wydarzenie żeglarskie na Pomorzu w roku 2020 – nie tylko dla regat, ale również zlotów, spotkań, jubileuszów czy jakichkolwiek innych akcji.

Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2020

Nagroda za rejs – bliski i daleki, morski i śródlądowy, samotny i załogowy, byle ciekawy i nietuzinkowy.

Pomorski Żeglarski Klub Roku 2020

Nagroda za działalność klubową w roku 2020 – za organizację regat, rejsów i innych projektów żeglarskich.

Pomorski Żeglarski Talent Roku 2020

Trzy nagrody dla najmłodszych żeglarzy, którzy swoją postawą udowodnili już na co ich stać – zdobywając medale we wszelkiego rodzaju regatach albo wyróżniając się w żeglarstwie w inny sposób. Dodajemy, że wiążą się z dodatkową nagrodą finansową.

Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2020

Nagroda dla wychowawców, nauczycieli, szkół, klas, szkółek – słowem tych, którzy na co dzień edukują w zakresie żeglarstwa.

Przyznane zostaną także nagrody dla trenerów, żeglarzy i żeglarek z Pomorza, którzy w 2020 roku zasłużyli na miano najlepszych, w kategoriach:

Pomorski Żeglarz Niepełnosprawny Roku 2020

Pomorski Żeglarski Trener Roku 2020

Pomorska Żeglarka Roku 2020

Pomorski Żeglarz Roku 2020 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego

Warto pamiętać, że nagrody nie są przyznawane wyłącznie w żeglarskie morskim, ale również śródlądowym i lodowym. Zapraszamy wszystkich do zgłaszania kandydatur, szczególnie kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 25 września.

Nominowani w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostaną w połowie października, po posiedzeniu Kapituły, której przewodzić będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów nagród Kryształowy Żagiel poznamy 21 listopada, podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej. Odbędzie się ona w kinie REMUS w Kościerzynie.

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

Wypełnione wnioski należy wysyłać na adres e-mail sekretarza nagrody: [email protected].

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.