• <
BOTA_2023

Korea: nadal trwają poszukiwania 9 zaginionych rybaków

zk

05.02.2023 15:24 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Korea: nadal trwają poszukiwania 9 zaginionych rybaków

Partnerzy portalu

Korea: nadal trwają poszukiwania 9 zaginionych rybaków - GospodarkaMorska.pl
Statki i samoloty południowokoreańskiej straży przybrzeżnej szukają na wodach południowo-zachodniego wybrzeża kraju dziewięciu rybaków, którzy zaginęli po wywróceniu się w sobotę ich łodzi , informuje straż przybrzeżna.

Straż przybrzeżna z południowo-zachodniego miasta portowego Mokpo poinformowała, że trzech członków załogi zostało uratowanych przez pobliski statek handlowy po wypadku w sobotę późnym wieczorem na wodach w pobliżu wyspy Daebichi w hrabstwie morskim Sinan.

Ponad 30 statków straży przybrzeżnej i co najmniej osiem samolotów straży przybrzeżnej i samolotów wojskowych przeszukiwało ten obszar w niedzielne popołudnie, informuje straż przybrzeżna.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol wezwał urzędników do zmobilizowania „wszystkich dostępnych zasobów” w celu rozszerzenia poszukiwań, a także udzielenia wsparcia rodzinom zaginionych rybaków – poinformowało jego biuro.


Fot. Depositphotos


Dziękujemy za wysłane grafiki.