Ashtead Technology, brytyjska firma specjalizująca się w wynajmie sprzętu i rozwiązań podwodnych, zawarła wieloletnią umowę z Maritime Robotics, norweskim dostawcą rozwiązań w zakresie bezzałogowych technologii.
W ramach umowy Ashtead Technology będzie partnerem w zakresie wynajmu bezzałogowych pojazdów powierzchniowych (USV) Otter firmy Maritime Robotics, służących do pozyskiwania wysokiej jakości danych morskich.
- Ta inwestycja oznacza nasz pierwszy krok w kierunku dostarczania autonomicznych rozwiązań technologicznych dla bezzałogowych morskich operacji pomiarowych - powiedział Phil Middleton, szef działu Survey and Robotics w Ashtead Technology.
- Autonomia jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym redukcję ryzyka, efektywność kosztową i zmniejszenie wpływu na środowisko, a w Ashtead Technology staramy się zapewnić, że nasze portfolio wynajmowanego sprzętu nadal spełnia obecne i przyszłe wymagania operacyjne naszych klientów - dodoał Middleton.
Otter jest najmniejszym modelem należącym do USV Maritime Robotics, o wymiarach 200 x 108 x 81,5 centymetrów i wadze 55 kilogramów.
Fot. USV Otter Maritime Robotics
Według Ashtead Technology solidna konstrukcja Otter i ściśle zintegrowane czujniki pomiarowe sprawiają, że system ten jest opłacalnym, gotowym rozwiązaniem do pomiarów batymetrycznych na osłoniętych wodach.
- Ta umowa wzmacnia nasze zaangażowanie we wzrost i dalszy rozwój naszych rozwiązań w zakresie autonomicznego pozyskiwania danych. Ashtead Technology to postępowa firma o pierwszorzędnej reputacji i cieszymy się, że możemy współpracować, aby kontynuować budowanie rozmachu dla naszego sprzętu na całym świecie - podsumował Kristoffer Fortun, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Maritime Robotics.
Źródło: Offshoreenergey
Niemieckie porty obawiają się o cele rozwoju energetyki wiatrowej
Maersk kończy etap strategicznej zmiany, wyprzedając swoje usługi offshore za 685 mln dolarów
Projekt morskiej farmy wiatrowej Hornsea 3 jest zagrożony? Winne rosnące koszty
Forum Operatorów Farm Wiatrowych 2023
Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. Startuje 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER
Grupy ekologiczne sprzeciwiają się budowie terminala LNG w Niemczech