• <
BOTA_2023

Maritime Robotics i Ashtead Technology podpisują wieloletni kontrakt na dostawę bezzałogowych technologii USV

bk

05.02.2023 10:07
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Maritime Robotics i Ashtead Technology podpisują wieloletni kontrakt na dostawę bezzałogowych technologii USV

Partnerzy portalu

Maritime Robotics i Ashtead Technology podpisują wieloletni kontrakt na dostawę bezzałogowych technologii USV - GospodarkaMorska.pl
Fot. USV Maritime Robotics

Ashtead Technology, brytyjska firma specjalizująca się w wynajmie sprzętu i rozwiązań podwodnych, zawarła wieloletnią umowę z Maritime Robotics, norweskim dostawcą rozwiązań w zakresie bezzałogowych technologii.

W ramach umowy Ashtead Technology będzie partnerem w zakresie wynajmu bezzałogowych pojazdów powierzchniowych (USV) Otter firmy Maritime Robotics, służących do pozyskiwania wysokiej jakości danych morskich.

- Ta inwestycja oznacza nasz pierwszy krok w kierunku dostarczania autonomicznych rozwiązań technologicznych dla bezzałogowych morskich operacji pomiarowych - powiedział Phil Middleton, szef działu Survey and Robotics w Ashtead Technology.

- Autonomia jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym redukcję ryzyka, efektywność kosztową i zmniejszenie wpływu na środowisko, a w Ashtead Technology staramy się zapewnić, że nasze portfolio wynajmowanego sprzętu nadal spełnia obecne i przyszłe wymagania operacyjne naszych klientów - dodoał Middleton.

Otter jest najmniejszym modelem należącym do USV Maritime Robotics, o wymiarach 200 x 108 x 81,5 centymetrów i wadze 55 kilogramów.

Fot. USV Otter Maritime Robotics

Według Ashtead Technology solidna konstrukcja Otter i ściśle zintegrowane czujniki pomiarowe sprawiają, że system ten jest opłacalnym, gotowym rozwiązaniem do pomiarów batymetrycznych na osłoniętych wodach.

- Ta umowa wzmacnia nasze zaangażowanie we wzrost i dalszy rozwój naszych rozwiązań w zakresie autonomicznego pozyskiwania danych. Ashtead Technology to postępowa firma o pierwszorzędnej reputacji i cieszymy się, że możemy współpracować, aby kontynuować budowanie rozmachu dla naszego sprzętu na całym świecie - podsumował Kristoffer Fortun, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Maritime Robotics.

Źródło: Offshoreenergey

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.