• <

Kmdr Piotr Skóra nowym Szefem Techniki Morskiej w Inspektoracie Uzbrojenia

ac

03.03.2021 10:12 Źródło: Inspektorat Uzbrojenia
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kmdr Piotr Skóra nowym Szefem Techniki Morskiej w Inspektoracie Uzbrojenia
 Kmdr Piotr Skóra nowym Szefem Techniki Morskiej w Inspektoracie Uzbrojenia - GospodarkaMorska.pl
fot. Inspektorat Uzbrojenia

26 lutego br. był ostatnim dniem zawodowej służby wojskowej dla komandora Wojciecha Szyszkowskiego, Szefa Szefostwa Techniki Morskiej w Inspektoracie Uzbrojenia. Na tym stanowisku zastąpił go kmdr Piotr Skóra.

- Służba w Inspektoracie Uzbrojenia była dla mnie ogromnym wyzwaniem i powodem do dumy, a sprawując funkcję Szefa Szefostwa Techniki Morskiej miałem świadomość ciążącej na mnie oraz na moich podwładnych odpowiedzialności związanej z realizacją programów modernizacyjnych Marynarki Wojennej RP. Czas spędzony w Inspektoracie Uzbrojenia był dla mnie również okazją do współpracy z najlepszymi fachowcami w swojej dziedzinie, którzy swoim zaangażowaniem wielokrotnie udowodnili wysoki profesjonalizm, czego wyrazem jest skuteczna realizacja istotnych z punktu widzenia Marynarki Wojennej umów – tymi słowami kmdr Wojciech Szyszkowski pożegnał się z Inspektoratem Uzbrojenia – Życzę Panu Generałowi oraz moim koleżankom i kolegom, aby ich dalsza służba i praca były powodem do satysfakcji i przynosiła wymierne efekty w postaci nowego sprzętu wojskowego dla Sił Zbrojnych RP.

Z uwagi na wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa SARS-COV-2 obostrzenia, uroczystość pożegnania Szefa Szefostwa Techniki Morskiej (STM) w Inspektoracie Uzbrojenia miała kameralny charakter. Odchodzącego na emeryturę komandora serdecznie pożegnał Szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Bogdan Dziewulski wraz ze swoimi Zastępcami oraz Zastępcą Szefa STM i przedstawicielami „morskiego Szefostwa”.

W dowód uznania oraz na pamiątkę służby w Inspektoracie Uzbrojenia gen. bryg. Bogdan Dziewulski wręczył ustępującemu ze stanowiska kmdr. Szyszkowskiemu odznakę pamiątkową Inspektoratu Uzbrojenia, list z podziękowaniami oraz okolicznościowy ryngraf z dedykacją Szefa Inspektoratu.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej obowiązki Szefa Szefostwa Techniki Morskiej przejmie kmdr Piotr Skóra, aktualnie pełniący obowiązki Zastępcy Szefa STM, który w ubiegłych latach sprawował również m.in. funkcje Szefa Wydziału Analityczno-Koncepcyjnego STM oraz Szefa Oddziału Programu Marynarki Wojennej w Inspektoracie Uzbrojenia.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 36575,00 $ tona 1,63% 23 wrz
 Cynk 3043,00 $ tona 0,83% 23 wrz
 Aluminium 2936,00 $ tona 1,73% 23 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.