• <

Japonia. Utracono kontakt ze statkiem wycieczkowym z 26 osobami na pokładzie

gm

23.04.2022 16:55 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Japonia. Utracono kontakt ze statkiem wycieczkowym z 26 osobami na pokładzie

Partnerzy portalu

Japonia. Utracono kontakt ze statkiem wycieczkowym z 26 osobami na pokładzie - GospodarkaMorska.pl

Utracono kontakt ze statkiem wycieczkowym u północnych wybrzeży Japonii; na pokładzie znajduje się 26 osób - poinformowała w sobotę agencja Associated Press, powołując się na źródła w japońskiej straży przybrzeżnej. Akcja poszukiwawczo-ratownicza nie przyniosła jak dotąd rezultatu.

Wczesnym popołudniem załoga 19-tonowego wycieczkowca Kazu 1 wykonała telefon alarmowy, informując, że dziób jednostki został zalany i statek zaczyna tonąć u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko na wyspie Hokkaido - przekazała straż przybrzeżna.

Na pokładzie znajduje się 24 pasażerów, w tym dwoje dzieci oraz dwóch członków załogi. Po ponad siedmiu godzinach intensywnych poszukiwań z udziałem sześciu łodzi patrolowych i czterech samolotów nie odnaleziono żadnych ocalałych osób.

Według lokalnej spółdzielni rybackiej około południa w okolicy zaobserwowano wysokie fale i silny wiatr. Japońskie media podały, że łodzie rybackie wróciły do portu przed południem z powodu złej pogody. Publiczny nadawca NHK wydał ostrzeżenie przed falami o wysokości dochodzącej do 3 metrów.

Rząd w Tokio poinformował, że zostanie powołana grupa zadaniowa ds. wypadku u wybrzeży Hokkaido - przekazała agencja Kyodo. Premier Fumio Kishida polecił swojemu gabinetowi "zrobić wszystko, co możliwe w celu uratowania życia (pasażerów statku - PAP)".

Półwysep w północno-wschodniej części wyspy Hokkaido został w 2005 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Jest siedliskiem wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.