• <

Żeglarskie MP – „Pokrojony” stolarz najlepszy w klasie Laser Standard

pc

04.09.2017 14:28 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarskie MP – „Pokrojony” stolarz najlepszy w klasie Laser Standard
Żeglarskie MP – „Pokrojony” stolarz najlepszy w klasie Laser Standard - GospodarkaMorska.pl

Kacper Ziemiński, który w tym roku był dwa razy operowany, został piąty raz mistrzem Polski w klasie Laser Standard. „W Pucku pływałem bez większych oczekiwań, bo trochę mnie pokroili, a ponadto prowadzę firmę meblarską” - przyznał żeglarz SEJK Pogoń Szczecin.

Pierwszy złoty medal w klasie Laser Standard Ziemiński wywalczył w 2013 roku w Gdańsku i w Pucku po raz piąty z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium. Ten tytuł reprezentant SEJK Pogoń Szczecin zapewnił sobie dopiero w ostatnim wyścigu medalowym.

„Muszę przyznać, że ten sukces przyszedł mi z największym trudem, ale jednocześnie sprawił najwięcej satysfakcji. W zeszłym roku, po igrzyskach olimpijskich w Rio, rywalizowałem w mistrzostwach Polski na świeżości, jednak byłem w gazie i wygrałem bez większych problemów. To był mój ostatni start i dlatego teraz przyjechałem do Pucka bez większych oczekiwań, ale z nastawieniem, aby te zawody sprawiły mi jak najwięcej radości” - powiedział.

27-letni żeglarz zmagał się w tym roku ze sporymi problemami zdrowotnymi. Przeszedł bowiem dwie operacje – w lutym więzadeł krzyżowych, a w maju wyrostka robaczkowego.

„Trochę mnie ostatnio pokroili. Pierwsze problemy z kolanem pojawiły się w zeszłym roku na wiosnę. Podczas zawodów Pucharu Świata we francuskim Hyeres naderwałem wiązadło krzyżowe, ale noga specjalnie nie bolała i zabieg nie był konieczny. Na początku roku, grając w piłkę, całkowicie je zerwałem i w lutym przeszedłem pierwszą operację, a kiedy się wylizałem, przyplątał się wyrostek robaczkowy. I z tego powodu nie wystartowałem w maju w Krynicy Morskiej w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego” - dodał.

W mistrzostwach Polski najlepszy w ostatnich latach zawodnik w klasie Laser Standard rywalizował na pożyczonym sprzęcie. „Z pomocą przyszedł mi trener kadry Robert Siluk oraz związek. Do Pucka przyjechałem dwa dni przed regatami przetestować łódkę i tak wyglądały moje przygotowania do tych regat” - stwierdził.

Trzykrotny olimpijczyk, w Pekinie w 2008 roku startował w klasie 470, a cztery lata później w Londynie oraz rok temu w Rio de Janeiro rywalizował w klasie Laser Standard, postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę.

„To jest definitywny koniec, bo nie zamierzam już brać udział w eliminacjach do kolejnych igrzysk. Swoje w życiu wypływałem, a teraz chcę poświęcić się pracy i rodzinie. Mamy synka, a z żoną myślimy także o drugim dziecku” - zdradził.

Ziemiński nie zamierza jednak rezygnować ze startów na krajowych akwenach i rywalizacji z młodszymi zawodnikami.

„Można się mnie spodziewać, chociażby w przyszłym roku w maju na Pucharze PZŻ w Krynicy Morskiej. Kocham ten sport i nawet kiedy nie trenuje się na co dzień, nie wyklucza to z udziału w regatach. Oczywiście jeśli pływa się w tak trudnych warunkach, jakie mieliśmy w Pucku to wyraźnie odczuwa się braki w przygotowaniach oraz w opływaniu” - skomentował.

Zamiast żeglarstwa gros czasu zawodnikowi szczecińskiego klubu zajmuje obecnie praca zawodowa. Razem z bratem prowadzi on w Sępólnie Krajeńskim firmę produkującą meble z litego drewna. „Kontynuujemy rodzinne tradycje, bo tę działalność zapoczątkował dziadek, po nim schedę przejął nasz tata, a teraz dzieło prowadzą wnuki. Zatrudniamy 120 osób, a 95 procent mebli idzie na eksport” - podsumował Ziemiński.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38847,00 $ tona -0,20% 22 paź
 Cynk 3494,00 $ tona -2,51% 22 paź
 Aluminium 2945,00 $ tona -2,26% 22 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.