• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2017 – zakończenie I części

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2017 – zakończenie I części
XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mazowsze 2017 – zakończenie I części - GospodarkaMorska.pl

pc/PZŻ

14.08.2017 Źródło: własne

Za nami pierwsza część olimpiadowych zmagań w żeglarstwie. Nad wody Jeziora Zegrzyńskiego ściągnęło 195 zawodniczek i zawodników z całego kraju, by walczyć o tytuły mistrzów Polski w kategorii junior młodszy w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Techno 293. Czterodniowa rywalizacja w warunkach zmiennych wiatrów była niezwykle zacięta i emocjonująca, a losy medali ważyły się niemal do ostatnich wyścigów.

Generalnie na brak wiatru młodzi żeglarze nie mogli narzekać, bo jak już wiało, to w miarę mocno, choć trzeci dzień regat okazał się być dniem odpoczynku - totalna flauta spowodowała, iż zawodnicy nie zeszli w ogóle na wodę. Ostatecznie w Laserach udało się rozegrać 8 z zaplanowanych 10 wyścigów, zaś w deskach  9 z 12, i na tej podstawie wyłonić medalistów w poszczególnych klasach i konkurencjach.

Laser Radial Dziewczęta

1    Wiktoria Lehmann    ŻLKS Poznań

2    Agata Kalinowska    UKS Żeglarz Wrocław

3    Kornelia Ulążka        UKS Fir Warszawa

Laser Radial Chłopcy

1    Tytus Butowski        KS AZS AWFiS GDAŃSK

2    Wojciech Klimaszewski    MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko

3    Jakub Marciniak    JKW Poznań

Laser 4.7 Dziewczęta

1    Kinga Brzóska        MKŻ Arka Gdynia

2    Julia Rogalska        MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO

3    Dominika Kęska        UKŻ Wiking Toruń

Laser 4.7 Chłopcy

1    Michał Krasodomski    KS AZS AWFiS GDAŃSK

2    Grzempa Mateusz    CHKŻ Chojnice

3    Konstanty Sawicki    MBSW/UKŻR NIEGOCIN GIŻYCKO

Techno 293 Dziewczęta

1    Karina Filip        Gdański Klub Żeglarski

2    Agata Banach        AZS Poznań

3    Julia Dawidowicz    YKP Warszawa

Techno 293 Chłopcy

1    Kamil Manowiecki    SKŻ Ergo Hestia Sopot

2    Michał Polak        Gdański Klub Żeglarski

3    Dawid Litwinek        Baza Mrągowo

Pełne wyniki na stronie regaty-zegrze.pl

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.