• <

Trójmiejskie kąpieliska wkrótce zostaną otwarte. Gdańsk rozpoczął nabór na ratowników wodnych

sons

15.05.2020 09:22 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Trójmiejskie kąpieliska wkrótce zostaną otwarte. Gdańsk rozpoczął nabór na ratowników wodnych

Partnerzy portalu

Trójmiejskie kąpieliska wkrótce zostaną otwarte. Gdańsk rozpoczął nabór na ratowników wodnych - GospodarkaMorska.pl

Już niedługo w Trójmieście będzie można zażyć morskiej kąpieli. Choć w tym roku sezon będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle, Gdański Ośrodek Sportu rozpoczął już rekrutacje na ratowników, którzy będą dbać o bezpieczeństwo na trójmiejskich plażach.

Panująca epidemia wielu z nas pokrzyżuje plany urlopowe, ale polskie plaże będą cierpliwie czekały na turystów. Gdański Ośrodek Sportu, który zarządza ośmiona gdańskimi kąpieliskami, pierwsze z nich otwiera już 1 czerwca. Będzie to plaża przy molo w Brzeźnie. Przyspieszony termin udostępnienia kąpieliska wynika z chęci umożliwienia zasiedziałym przez kwarantannę osobom kontaktu z naturą i rozrywki.

W Sopocie w sezonie funkcjonować będzie 9 strzeżonych miejsc, prace zaczną od 15 czerwca. Gdyńskie kąpieliska otworzą się 26 czerwca.

Dokładnie nie wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie będą funkcjonować kąpieliska w czasach nałożonych obostrzeń. W egzekwowaniu przestrzegania wyjątkowych w tym roku zasad bezpieczeństwa pomagać ratownikom będzie straż miejska i policja.

W ramach naboru, GOS ma w planach zatrudnić ponad 100 ratowinków. Ze względu na specjalne okoliczności, ich wyposażenie ma być uzupełnione o przyłbice i kombinezony. Obecne zamknięcie basenów może spowodować przypływ chętnych kandydatów. 

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.