• <

Słynny alpejczyk Kostelic chce wystartować w... żeglarstwie

ew

18.04.2020 15:06 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Słynny alpejczyk Kostelic chce wystartować w... żeglarstwie

Partnerzy portalu

Słynny alpejczyk Kostelic chce wystartować w... żeglarstwie - GospodarkaMorska.pl

Słynny chorwacki alpejczyk Ivica Kostelic, czterokrotny medalista olimpijski, zapowiedział, że chciałby wystąpić jeszcze w letnich igrzyskach. Jego celem są zawody żeglarskie w Paryżu w 2024 roku.

Jak przyznał utytułowany narciarz w jednym z internetowych wywiadów, czuje się na siłach, aby w wieku 44 lat powalczyć we Francji.

"Przez ostatnie trzy sezony bardzo mocno zaangażowałem się w żeglarstwo, więc mam już pewne doświadczenie. Liczę, że zakwalifikuję się na igrzyska w Paryżu" – zaznaczył Kostelic.

Lokalne media podkreślają, że dotychczas 136 sportowców z całego świata rywalizowało i w letnich, i zimowych igrzyskach. Do tego grona może dołączyć jeden z najlepszych zawodników w całej historii chorwackiego sportu.

Z grona jego rodaków większość łączyła uprawianie lekkoatletyki z bobslejami, np. Jurica Grabusic startował w biegu na 110 metrów przez płotki w Atenach i Pekinie, zaś w Turynie wraz z kolegami tworzył czteroosobową załogę olimpijskiego boba.

W mediach nie brakuje pozytywnych komentarzy dotyczących nowej pasji Kostelica. "Nie zaskoczy mnie, jeśli sięgnie po medal także w żeglarstwie. On żyje sportem i, co najważniejsze, jest w stanie przygotować się perfekcyjnie" - to jeden z komentarzy.

Przed trzema laty Kostelic pożegnał się z narciarstwem alpejskim. Zdobył cztery srebrne medale olimpijskie (Turyn, Vancouver, Soczi) oraz trzy mistrzostw świata, w tym złoto w slalomie w 2003 roku. Wygrał 26 zawodów Pucharu Świata, a łącznie na podium stanął 60 razy.

"Czasami tęsknię, ale rzadko. Jeśli jest ładna pogoda i trasa dobrze przygotowana, wtedy mam ochotę znów powalczyć na nartach, lecz mam świadomość, że mój czas minął, a prawe kolano nie jest już na to gotowe" – przyznał.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.