• <

PŚ w żeglarstwie - odwołano finałowe regaty w Japonii

ew

02.04.2020 13:19 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PŚ w żeglarstwie - odwołano finałowe regaty w Japonii

Partnerzy portalu

PŚ w żeglarstwie - odwołano finałowe regaty w Japonii - GospodarkaMorska.pl

Z powodu koronawirusa międzynarodowa federacja, w porozumieniu z japońskimi organizatorami, odwołała zaplanowane na 14-21 czerwca finałowe regaty żeglarskiego Pucharu Świata. Zawody miały się odbyć na olimpijskim akwenie w Enoshimie.

Rezygnacja z przeprowadzenia tych zawodów ma związek m.in. z przełożeniem igrzysk w Tokio na lato 2021 roku, jak również z zapewnieniem bezpieczeństwa zawodnikom oraz wszystkim osobom, które byłyby zaangażowane w PŚ w Japonii.

W wielu dyscyplinach sportu, w tym zapewne w żeglarstwie, nastąpią zmiany w kwalifikacjach olimpijskich ze względu na odłożenie olimpijskich zmagań do lata 2021 roku.

Zatoka Enoshima oddalona jest od Tokio o ok. 60 km. Tam żeglarze powalczą o medale igrzysk i tam też zamieszkają w "swojej" wiosce olimpijskiej. W ubiegłym roku na tym akwenie rozegrano regaty przedolimpijskie. Wcześniej odbyły się tam mistrzostwa świata w niektórych klasach. Rywalizowano także w PŚ.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.